Oferta Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie bogata jest w ponad 50 różnorodnych kierunków. Są wśród nich takie, których nie znajdziecie w żadnym innym Uniwersytecie w Polsce.
Studiowanie unikalnego kierunku daje potencjalnemu absolwentowi kilkuletnią przewagę na rynku pracy i pozwala stać się pożądanym kandydatem do zatrudnienia. Sprawdź, który z wyjątkowych kierunków Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie przykuje Twoją uwagę.
Aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana
Absolwent kierunku aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana posiada zaawansowaną wiedzę z zakresu szeroko rozumianej aktywności fizycznej oraz zasad ochrony środowiska przyrodniczego i zrównoważonego rozwoju agroekosystemów. Dysponuje również poszerzoną wiedzą z zakresu zasad organizowania i zapewnienia bezpieczeństwa wędrówek pieszych, rajdów, obozów sportowych lub sportowo rekreacyjnych dla różnych grup wiekowych, także z udziałem zwierząt. Jest merytorycznie przygotowany do uzyskania uprawnień instruktora sportu.
Analityka weterynaryjna jako pierwszy w Polsce profil kształcenia ukierunkowany jest na praktyczne i teoretyczne pogłębianie wiedzy z zakresu weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej.
Absolwenci nabywają praktyczne umiejętności w zakresie:
– właściwego i bezpiecznego postępowania z materiałem diagnostycznym, kierowanym do badań laboratoryjnych,
– prawidłowego wykonywania procedur i czynności laboratoryjnych,
– umiejętności praktycznego wykorzystania specjalistycznej aparatury badawczej w diagnostyce laboratoryjnej
– prowadzenia dokumentacji laboratoryjnej, w oparciu o pożądaną na rynku pracy i niezbędną w praktyce laboratoryjnej znajomość systemu zarządzania jakością badań
W dobie rosnącej świadomości na temat skomplikowanej natury naszych czworonożnych przyjaciół, behawiorystyka zwierząt będzie odgrywała coraz istotniejszą rolę na rynku pracy. U nas poznasz jej tajniki jako pierwsza/y w Polsce.
Kwalifikacje absolwenta umożliwiają mu podjęcie pracy w różnych podmiotach zajmujących się hodowlą i utrzymaniem zwierząt np. w ogrodach zoologicznych, schroniskach i ośrodkach rehabilitacji dla zwierząt, służbach nadzorujących oraz kontrolujących podmioty utrzymujące zwierzęta, a także prowadzenie działalności w zakresie doradztwa behawioralnego, wyboru zwierząt towarzyszących, modyfikacji niepożądanych zachowań, zarządzania populacjami dziko żyjącymi i chronionymi oraz prowadzenia terapii z udziałem zwierząt.
Biobezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe
Poznaj zagrożenia fizyczne, chemiczne i biologiczne występujące w środowisku oraz poznaj zasady funkcjonowania służb ds. biobezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego oraz regulacje prawne w tym zakresie.
Absolwenci tego kierunku mają możliwość podjęcia pracy m.in. w jednostkach związanych z funkcjonowaniem systemu bezpieczeństwa oraz ochroną przed zagrożeniami, takimi jak: centra zarządzania i powiadamiania kryzysowego, służba celna, straż graniczna, straż miejska, laboratoria, stacje sanitarno-epidemiologiczne oraz administracja państwowa i samorządowa.
W trosce o naszą planetę wprowadza się coraz więcej regulacji prawnych dotyczących dbania o środowisko i ograniczenia wytwarzania toksycznych odpadów.
Naucz się projektować i wytwarzać własne kosmetyki ze składników naturalnych, niedegradujących naszego otoczenia. Poznaj ich właściwości i dowiedz się jak je łączyć, by tworzyć własne, niepowtarzalne kompozycje.
Absolwent może podjąć pracę w przedsiębiorstwach z sektora produkcji i technologii kosmetyków, w laboratoriach zajmujących się oceną składu i jakości kosmetyków, w jednostkach kontrolujących jakość surowców kosmetycznych, instytucjach badawczych, koncernach kosmetycznych zajmujących się produkcją i dystrybucją kosmetyków, w firmach branżowych na stanowiskach konsultantów, technologów i menadżerów.
Absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy w ośrodkach doradztwa rolniczego, firmach doradczych pracujących dla ogrodnictwa, firmach dostarczających zaopatrzenie ogrodnicze, prowadzących szkolenia w zakresie ogólnie pojętego ogrodnictwa, zakładach przetwórczych jako osoba sprawująca nadzór i kontrolująca produkcję w gospodarstwach, w ośrodkach badawczo-rozwojowych i instytucjach naukowych.
Gastronomia i sztuka kulinarna
Kierunek umożliwiający zdobycie specjalistycznej wiedzy i umiejętności z zakresu sztuki przygotowywania i serwowania potraw oraz projektowania i zarządzania placówkami prowadzącymi działalność gastronomiczną.
Absolwent może znaleźć pracę jako:
– menedżer lub specjalista ds. sprzedaży i marketingu restauracji,
– kierownik działu w obiekcie gastronomicznym,
– specjalista ds. obsługi klienta/pacjenta w usługach gastronomicznych lub dietetycznych,
– organizator usług cateringowych,
– pracownik odpowiedzialny za tworzenie menu, opartego o zasady dobrego odżywiania,
– osoba prowadząca własną działalność gospodarczą w zakresie usług gastronomicznych
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie posiada własny ośrodek jeździecki. Kompleks wyposażony m.in. w hipodrom, centrum fizjoterapii koni i stajnię jest jednym z najnowocześniejszych tego typu ośrodków w kraju.
Absolwent studiów I stopnia będzie miał wiedzę rolniczą i umiejętności potrzebne do prowadzenia ośrodków hodowli i użytkowania koni, hodowli innych zwierząt, prowadzenia gospodarstw rolnych oraz zrównoważonego wykorzystania środowiska naturalnego. Przedmioty humanistyczne pozwolą absolwentowi nabyć poszerzoną wiedzę i zrozumienie poznawanych zjawisk i znaczenia działalności człowieka z środowisku. Absolwent będzie również posiadał wiedzę i umiejętności, niezbędne w przyszłej pracy zawodowej, z obszarów dotyczących ochrony własności intelektualnych, technologii informacyjnych, ekonomiki i prawodawstwa. Ponadto absolwent będzie posiadał wiedzę, umiejętności i kompetencje inżynierskie z zakresu użytkowania koni, woltyżerki, treningu koni oraz medycznych aspektów sportu i rekreacji ruchowej.
Pielęgnacja zwierząt i animaloterapia
Ukończenie tego kierunku pozwoli jego absolwentom na swobodne poruszanie się na rynku pracy, w obszarach związanych z szeroko pojętymi interakcjami człowiek-zwierzę. Jedną z ciekawszych perspektyw, jaką zapewnia kierunek, jest możliwość zakładania ośrodków, zajmujących się hodowlą różnych gatunków zwierząt wykorzystywanych w animaloterapii, jak również prowadzenia ośrodków specjalizujących się w utrzymaniu zwierząt terapeutycznych, dzięki szerokiej wiedzy jaką nabędą studenci z zakresu animaloterapii.
Program studiów zakłada również nabycie wiedzy z zakresu medycyny, aby przyszły absolwent mógł współpracować z lekarzem weterynarii jako asystent, wykonując czynności pod jego nadzorem.
Technologia biosurowców i biomateriałów
Technologia biosurowców i biomateriałów ma charakter interdyscyplinarny i łączy w sobie zagadnienia z różnych dziedzin nauk przyrodniczych. Absolwent zdobywa specjalistyczną wiedzę i umiejętności praktyczne związane z technologiami pozyskiwania, przetwarzania i sposobami oceny jakości biosurowców pochodzenia roślinnego, zwierzęcego i mikrobiologicznego m.in. z uwzględnieniem biomateriałów dla medycyny, biosurowców spożywczych, farmaceutycznych, kosmetycznych, energetycznych, przemysłu nawozowego, drzewnego, lekkiego oraz olejarskiego.
Studia na kierunku zielarstwo i fitoprodukty mają na celu merytoryczne i praktyczne przygotowanie absolwentów do produkcji zielarskiej: uprawy, zbioru, suszenia oraz przechowywania, standaryzacji i oceny jakości surowców zielarskich, a także dotyczą projektowania, urządzania, organizowania i zarządzania gospodarstwem zielarskim (produkcyjnym i terapeutycznym). Absolwenci kierunku zielarstwo i fitoprodukty uzyskują odpowiednie kwalifikacje i mogą znaleźć zatrudnienie w firmach zajmujących się obrotem i sprzedażą produktów leczniczych, jak również wykonywać szeroko rozumianą działalność w zakresie produkcji, kontroli jakości, przetwórstwa, doradztwa, popularyzacji, nauczania, pracy badawczej w dziedzinie zielarstwa.
Kompleksowe i staranne wykształcenie przyrodnicze absolwentów tego kierunku studiów ułatwi im w przyszłości samodzielne podejmowanie decyzji i rozwiązań prozdrowotnych i proekologicznych, nakierowanych na zachowanie środowiska przyrodniczego i zrównoważony rozwój. Realizowany program studiów zawiera elementy wiedzy i umiejętności z zakresu nauk przyrodniczych, ścisłych, humanistycznych, społecznych i ekonomicznych.
Więcej informacji na temat wszystkich kierunków znajdziecie TUTAJ.
W razie dalszych pytań – zapraszamy do kontaktu:
Biuro Rekrutacji i Promocji Kształcenia, Dział Rekrutacji i Promocji
Akademicka 15, budynek Agro II, pok.209
E-mail:
Tel. 81 445 65 39, 662082495
Grupa rekrutacyjna na Facebooku:
Rekrutacja na studia – Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie | Facebook
ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin
NIP 712 010 37 75
REGON 000001896
ePUAP: /UP-Lublin/SkrytkaESP