Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin, tel. 81 445 66 22, e‑mail: sekretariat.uczelni@up.lublin.pl), zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.up.lublin.pl (liczba podstron: 698), www.bip.up.lublin.pl, www.agrobio.up.lublin.pl, www.weterynaria.up.lublin.pl, www.zwierzeta.up.lublin.pl, www.ogrodnictwo.up.lublin.pl, www.inzynieria.up.lublin.pl, www.zywnosc.up.lublin.pl, www.biologia.up.lublin.pl.
Data publikacji strony internetowej: 2021-04-16
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-04-16
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej:
Kolorystyka witryny spełnia minimalne wymogi dla kontrastu. Wartości kontrastów dla różnych kombinacji stylów na stronie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
Tekst na tle
Nagłówek i stopka: między 16.1:1 a 18.22:1 (gradient).
Narzędziem do powiększenia wielkości liter na stronie są skróty klawiaturowe:
Witryna posiada mapę strony.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych:
Rektorat – Collegium Zootechnikum ul. Akademicka 13
Agro I, Agro II –Collegium Agronomicum ul. Akademicka 15
Biblioteka Główna Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie ul. Akademicka 15
Collegium Veterinarium, ul. Akademicka 12
Innowacyjne Centrum Patologii i Terapii Zwierząt, ul. Głęboka 30
Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowe Nowych Technik i Technologii w Inżynierii Rolniczej, ul. Głęboka 28
Centrum Kultury Fizycznej i Sportu, ul. Głęboka 31
Budynki Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii, ul. Skromna 8
Budynki Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, ul. Doświadczalna 50A
Domy studenckie
Dom studencki „ Broadway” ul. Dobrzańskiego 35
Aktualnie zastosowano następujące udogodnienia:
Dom studencki „Cebion”, ul. Langiewicza 6
Istnieje możliwość dostępu do usług tłumacza języka migowego za pośrednictwem komunikacji elektronicznej.
Potrzebę kontaktu osobistego z tłumaczem języka migowego należy zgłaszać wcześniej, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zapewnia kontakt osobisty z tłumaczem języka migowego w ciągu 2-3 dni roboczych.
Do budynków można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem, z wyjątkiem pomieszczeń, w których obowiązują podwyższone standardy sanitarne i standardy bezpieczeństwa (np. konieczność noszenia gogli ochronnych; miejsca obróbki żywności).
Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-03-23
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
Osoba, do której można składać wnioski o zapewnienie dostępności: mgr inż. Magdalena Łukasik, e-mail: magdalena.lukasik@up.lublin.pl, nr tel.: 81-445-65-40, kom. sł. 668-342-221
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą do kontaktu w zakresie dostępności strony internetowej www.up.lublinpl jest Karolina Kwapisz; e-mail: karolina.kwapisz@up.lublin.pl; kontakt telefoniczny: 81 445 66 32.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub jakiegoś jej elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku odmowy zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub elementu strony wskazanej w żądaniu albo w przypadku odmowy skorzystania z alternatywnego sposobu dostępu przez osobę występującą z żądaniem, osoba ta ma prawo do złożenia skargi w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej lub elementu strony.
Skarga powinna zawierać:
Skargę można złożyć pocztą lub drogą elektroniczną do organu nadzorującego:
Biuro Rektora:
Danuta Sawa
(+48 81) 445 60 66
e-mail: danuta.sawa@up.lublin.pl
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich: Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich
Informujemy, że treści niedostępne wynikające z błędów redaktorskich są systematycznie poprawiane. Dodatkowo prowadzimy prace nad zwiększeniem dostępności udostępnianych dokumentów elektronicznych, opisem alternatywnym do grafik, audiodeskrypcją i dostępem alternatywnym do informacji o podstawowej działalności uczelni, a także zwiększaniem dostępności architektonicznej budynków Uniwersytetu.
ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin
NIP 712 010 37 75
REGON 000001896
ePUAP: /UP-Lublin/SkrytkaESP