Cykl: „Poznaj naszą ofertę” – Wydział Biologii Środowiskowej

Najmłodszy z wydziałów Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie od 5 lat kształci m.in.: biologów, biokosmetologów czy pracowników zajmujących się diagnostyką ekoprzestępczości. Co jeszcze posiada w swojej ofercie?

Misją wydziału jest kształcenie wysokiej klasy pracowników zajmujących się zagadnieniami związanymi ze środowiskiem, jego badaniami i ochroną. W toku zajęć studenci biorą udział nie tylko w wykładach, ale również w zajęciach terenowych i laboratoryjnych.

przedmioty do survivalu w lesie, w tle namiot„Wydział Biologii Środowiskowej oferuje niezwykle ciekawe kierunki studiów powiązane z profilem badawczym tej jednostki. Potwierdzeniem wysokiej jakości badań prowadzonych na Wydziale jest kategoria naukowa A, otrzymanie prestiżowej nagrody Ekolaur Polskiej Izby Ekologii oraz nominacja przez Monitor Biznesu i Monitor Rynkowy – PUBLICITY w kategorii Symbol Nowoczesnego Kształcenia. Obecnie na Wydziale prowadzone jest kształcenie na 6 kierunkach studiów, których program dostosowany jest do wymagań współczesnego rynku pracy i wizji otoczenia społeczno-gospodarczego. Na Wydziale Biologii Środowiskowej można studiować: biologię, w tym specjalność: biologia stosowana oraz biologia sądowa, ochronę środowiska, biobezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe, biokosmetologię, diagnostykę ekoprzestępczości oraz survival i animację przyrodniczą. Większość z tych kierunków to kierunki unikatowe – czyli takie, które można studiować w Polsce tylko na tym Wydziale. Stwarza to więc niepowtarzalną szansę zdobycia bardzo dobrego, atrakcyjnego i poszukiwanego na rynku pracy wykształcenia.”

Prof. dr hab. Tomasz Mieczan, dziekan Wydziału Biologii Środowiskowej

Spis kierunków wydziału:

Studia I stopnia:

biobezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe
biokosmetologia (również niestacjonarnie)
biologia (również niestacjonarnie)
diagnostyka ekoprzestępczości
ochrona środowiska (również niestacjonarnie)
survival i animacja przyrodnicza

Studia II stopnia:

biokosmetologia
biologia (również niestacjonarnie)