wyjazdy na studia
01
Absolwenci mogą zrealizować maksymalnie 3 mobilności w ramach stażu absolwenckiego, w tym tylko jedną mobilność krótkoterminową.
Decyzją Uczelni mobilności krótkoterminowe mogą być realizowane jedynie do krajów Unii Europejskiej, oraz krajów stowarzyszonych. Nie ma możliwości realizacji praktyk krótkoterminowych w krajach partnerskich.
Możesz wyjechać na studia lub praktykę za granicę na okres nie przekraczający 12 miesięcy łącznie na każdym etapie kształcenia, niezależnie od rodzaju mobilności i liczby okresów mobilności.
Studenci studiów jednolitych magisterskich (w tym kierunku weterynaria) mają kapitał mobilności równy 24 miesiącom.
*Kraje regionu 13 – Andora, Monako, Państwo Watykańskie, San Marino
*Kraje region 14 – Szwajcaria, Wyspy Owcze, Zjednoczone Królestwo (Wielka Brytania)
MOBILNOŚCI KRÓTKOTERMINOWE
stawki obowiązuje w przypadku wyjazdów krótkoterminowych dostępne TUTAJ
…
Przede wszystkim wykaż się inicjatywą! Poszukaj informacji o możliwościach wyjazdu i warunkach finansowych: nasza strona internetowa, studenci, którzy byli na wymianie, nie tylko z naszej uczelni.
Wszystkie dokumenty w wersji elektronicznej wyślij mailowo do sprawdzenia pracownikowi BMA
1). Karta Uzgodnień SMS, KU SMS – integralny dokument z OLA (On-line Learning Agreement for Studies)
2). Karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) – aktualna przez cały okres pobytu na studiach oraz podróży w obie strony. W przypadku wyjazdu do kraju niebędącego członkiem UE, konieczne jest wykupienie indywidualnego, prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego o równorzędnym zakresie.
Więcej informacji na temat karty EKUZ znajdziesz na stronie internetowej NFZ – TUTAJ.
3). Polisa ubezpieczeniowa – oprócz posiadania karty EKUZ, konieczne jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej obowiązującej w kraju mobilności. Ubezpieczenie powinno zostać zawarte na cały okres mobilności studenta oraz czas podróży w obie strony.
Oprócz powyższego zalecane jest ubezpieczenie od utraty lub kradzieży dokumentów, biletów podróżnych i bagażu.
Za zapewnienie/zawarcie umowy ubezpieczenia obowiązkowego i zalecanego odpowiedzialny jest Uczestnik.
Procedura przedłużania/wprowadzania zmian do pobytu na studiach w roku akademickim 2024/2025 oraz 2025/2026
Jeżeli wyjechałeś na studia w semestrze zimowym, na miejscu spotkałeś się z przyjaznym przyjęciem ze strony uczelni partnerskiej, twój pobyt daje Ci satysfakcję zarówno pod względem naukowym jak i osobistym i chciałbyś przedłużyć swój pobyt na kolejny semestr – jest to możliwe, o ile obie uczelnie (macierzysta i partnerska) wyrażą na to zgodę.
Procedura przedłużenia pobytu:
Zalecany termin dopełnienia procedury przedłużenia pobytu – koniec zimowego semestru na UP w Lublinie lub miesiąc przed planowanym terminem zakończenia mobilności według pierwotnej umowy z Uczelnią.
Uwaga ważne!
Przedłużeni samowolne, bez uzyskania zgody Koordynatora Wydziałowego i Koordynatora Uczelnianego oraz bez poinformowania Biura Mobilności Akademickiej nie będą, w żadnym wypadku akceptowane.
WYMAGANE DOKUMENTY:
1) Karta Uzgodnień – skonsultuj się z Koordynatorem Wydziałowym w sprawie realizowania kolejnego semestru studiów za granicą. Załącznikiem do maila powinna być uzupełniona Karta Uzgodnień z przedmiotami obowiązującymi w kolejnym semestrze w obu uczelniach.
2) Podanie o przedłużenie – napisz podanie adresowane do Koordynatora Uczelnianego z prośbą o przedłużenie pobytu za granicą.
W podaniu podaj uzasadnienie oraz dokładne daty dalszego pobytu zaczynając od następnego dnia, w którym przestaje obowiązywać twoja pierwotna umowa z Uczelnią. Na podstawie podanych dat wyliczane będzie ewentualne dodatkowe dofinansowanie.
3) Application for extension of study period – do podania należy dołączyć zgodę z uczelni partnerskiej na przedłużenie pobytu
Ważne!
Podanie i Zgoda, w których nie będą podane dokładne daty dalszego pobytu nie będą rozpatrywane.
Po wstępnej akceptacji, wszystkie podpisane przez Ciebie i zatwierdzone przez uczelnię zagraniczną dokumenty prześlij do Biura, najpóźniej 1 miesiąc przed upływem terminu zakończenia studiów zapisanego w pierwotnej umowie finansowej (akceptowane są kolorowe skany dobrej jakości). Pozostawaj w stałym kontakcie z pracownikami biura.
Po zatwierdzeniu dokumentów przez Koordynatora Wydziałowego i Koordynatora Uczelnianego otrzymasz kopię Podania, Zgody, Porozumienia o programie studiów (OLA) i Karty uzgodnień. Prześlemy Ci również niezbędne Zaświadczenie o statusie studenta Erasmus+ na kolejny semestr oraz podpisany aneks do umowy.
Jeżeli po przybyciu do uczelni partnerskiej student nie może z przyczyn obiektywnych zrealizować przedmiotów zapisanych w OLA i/lub chciałby zrealizować dodatkowe przedmioty, zobowiązany jest powiadomić o tym Koordynatora Wydziałowego oraz pracownika Biura Mobilności Akademickiej. W porozumieniu z nimi student wprowadza zmiany do indywidualnego programu studiów, przygotowując wymagane dokumenty i uzyskując podpisy wszystkich stron.
Wprowadzenie ewentualnych zmian w powyższych dokumentach musi zakończyć się w ciągu 1 miesiąca od rozpoczęcia zajęć w uczelni partnerskiej.
WYMAGANE DOKUMENTY:
Wypełnione dokumenty w wersji elektronicznej wyślij mailowo do sprawdzenia pracownikowi BMA.
Twoim obowiązkiem jest uzyskanie wymaganych zaświadczeń od uczelni zagranicznej. Nie wyjeżdżaj zwłaszcza bez zaświadczenia o odbytych studiach. Zdarza się, że Wykaz ocen jest wysyłany przez uczelnię zagraniczną w późniejszym terminie.
1). Potwierdzenie pobytu (Confirmation of Study Period) – zaświadczenie o okresie odbytych studiów w Uczelni Zagranicznej
– przygotowane na papierze firmowym uczelni zagranicznej
– okres studiów musi się pokrywać z okresem podanym w umowie finansowej. Pamiętaj, że różnice w długości pobytu mogą zmienić warunki finansowe twojego wyjazdu!!!
2). Wykaz zaliczeń, ocen (Transcript of Records)
– doktoranci: potwierdzenie realizacji projektu/badań naukowych.
Tłumaczenie przysięgłe Transcript of Records – po powrocie ze studiów studenci zobowiązani są do złożenia w biurze tłumaczenia, dzięki któremu uzyskają wpis do indeksu i suplementu do dyplomu (dotyczy przypadku, gdy ToR jest w języku innym niż angielski)
3). Learning Agreement for Studies/Changes to Learning Agreement for Studies – za każdy semestr pobytu, podpisane zarówno przez studenta i koordynatora Erasmusa z UP w Lublinie jak i koordynatora z uczelni zagranicznej (o ile nie zostało dostarczone wcześniej).
4). Wypełnienie ankiety dla Komisji Europejskiej EU-Survey
5). Prezentacja PowerPoint + zdjęcia dobrej jakości (o ile możliwe)
– może być przygotowana jedna prezentacja przez grupę studentów przebywających w tej samej uczelni w danym czasie
6). Sprawozdanie z wyjazdu – tekst w formacie edytowalnym (2000-3000 znaków) przybliżający przyszłym studentom: warunki życia, studiowania w danym kraju/mieście/uczelni, ceny zakwaterowania, wyżywienia, czy jest miasteczko akademickie i czy jest przyjazne dla studenta, jak wygląda integracja ze środowiskiem studenckim, jak wyglądają zajęcia, również pod względem językowym, atrakcje turystyczne) = CENNE WSKAZÓWKI DLA PRZYSZŁYCH STUDENTÓW. Prosimy w miarę możliwości o załączenie dobrej jakości zdjęć.
Sprawozdania oraz prezentacja mogą być wykorzystane w kwartalniku UP „Aktualności” i na stronie internetowej Erasmus UP w Lublinie.
7). Oświadczenie “Green Travel po powrocie” – o ile korzystałeś z dofinansowania do podróży niskoemisyjnymi środkami transportu – do pobrania poniżej:
ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin
NIP 712 010 37 75
REGON 000001896
ePUAP: /UP-Lublin/SkrytkaESP