• Wydział: Agrobioinżynierii
  • Stopień: II
  • Rodzaj studiów: stacjonarne i niestacjonarne
  • Typ studiów: magisterskie
  • Czas trwania: 4 semestry (2 lata) – stacjonarne, 4 semestry (2 lata) – niestacjonarne

Na kierunku turystyka i rekreacja studenci zdobywają wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznych. W programie studiów znajdują się również praktyki oraz praktikum sportowo-rekreacyjne.

Na kierunku tym studenci będą mogli kształcić się w takich specjalizacjach jak:

• Gospodarka turystyczna
    • Menadżer zdrowego stylu życia

O przyjęcie na I rok studiów drugiego stopnia kończących się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra mogą ubiegać się osoby, które uzyskały dyplom z tytułem zawodowym licencjata na kierunku, na który ubiegają się lub z tytułem zawodowym inżyniera lub magistra lub magistra inżyniera na kierunku pokrewnym. W postępowaniu rekrutacyjnym uwzględniany jest dyplom oraz średnia ocen ze studiów.

Szczegółowe informacje nt. kryteriów przyjęć na stronie https://up.lublin.pl/rekrutacja/rekrutacjanastudia/kryteria-przyjec-ii-stopien/

Przykłady przedmiotów na II stopniu kierunku Turystyka i Rekreacja :

regiony turystyczne, nowoczesne formy krajoznawstwa, organizacja żywienia w turystyce i rekreacji, turystyka osób z niepełnosprawnościami, produkty turystyczne regionu lubelskiego, zespołowe gry rekreacyjne, turystyka na obszarach chronionych, turystyka kulturowa i postindustrialna, rachunek ekonomiczny imprez turystycznych, standardy obsługi klienta w gastronomii, ubezpieczenia w turystyce, zarządzanie projektami w turystyce.

Kierunek studiów II stopnia Turystyki i Rekreacji zawiera 2 specjalizacje :

• GOSPODARKA TURYSTYCZNA, gdzie przedmiotami specjalizacyjnymi są:
    • Regionalna gospodarka turystyczna
    • Zagraniczne rynki turystyczne
    • Nowoczesne trendy w turystyce
    • Konkurencyjność przedsiębiorstw, regionów i krajów
    • MENADŻER ZDROWEGO STYLU ŻYCIA, gdzie przedmiotami specjalizacyjnymi są:
    • Podstawy anatomii i fizjologii człowieka
    • Nowoczesne formy rekreacji
    • Trening rekreacyjny
    • Kinezygerontologia
  • Sylwetka absolwenta - Perspektywy zawodowe

Absolwenci są przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, a także do pracy w:

– biurach podróży, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, sportowych i rekreacyjnych;

– gospodarstwach agroturystycznych;

– ośrodkach doradztwa rolniczego;

– administracji rządowej i samorządowej;

– organizacjach społecznych;

– fundacjach i stowarzyszeniach;

– szkolnictwie (po ukończeniu kursu pedagogicznego).