Na studiach drugiego stopnia kierunek oferuje do wyboru dziewięć specjalizacji takich jak: analiza żywności, bezpieczeństwo zdrowotne żywności, bioaktywne składniki żywności, biotechnologia w żywności i żywieniu człowieka, technologia gastronomiczna, technologia owoców, warzyw i grzybów, technologia zbóż, technologia mięsa, technologia mleka. Fakultatywny charakter studiów sprzyja rozwijaniu indywidualnych zainteresowań studenta z zakresu m.in.: cukiernictwa, technologii produktów fermentowanych pochodzenia roślinnego, żywienia sportowców i osób aktywnych fizycznie, jakości w laboratorium.
O przyjęcie na I rok studiów drugiego stopnia kończących się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra inżyniera mogą ubiegać się osoby, które uzyskały dyplom z tytułem zawodowym inżyniera na kierunku, na który ubiegają się lub z tytułem zawodowym inżyniera lub magistra inżyniera na kierunku pokrewnym. W postępowaniu rekrutacyjnym uwzględniany jest dyplom oraz średnia ocen ze studiów.
Szczegółowe informacje nt. kryteriów przyjęć na stronie https://up.lublin.pl/rekrutacja/rekrutacjanastudia/kryteria-przyjec-ii-stopien/
Żywność ekologiczna, Nutrigenomika, Zafałszowania żywności, Innowacje w przetwórstwie surowców zwierzęcych, Mikrobiom człowieka a dieta, Technologia tłuszczów specjalnych, Trendy w żywieniu człowieka, Żywność funkcjonalna.
Absolwent studiów drugiego stopnia jest przygotowany do pracy jako wysoko wykwalifikowana kadra w różnych działach przemysłu spożywczego, organach urzędowej kontroli żywności, laboratoriach analizy i oceny jakości żywności, zakładach żywienia zbiorowego, w dziale R&D (research and development – badania i rozwój) przy projektowaniu i organizacji procesów technologicznych oraz opracowywaniu nowych wyrobów, w firmach zajmujących się dystrybucją i handlem żywności, szkolnictwie zawodowym, placówkach naukowo-badawczych zajmujących się problematyką żywnościową, prowadzić własną działalność gospodarczą. Absolwent może kontynuować naukę w szkole doktorskiej po ukończeniu której uzyska stopień doktora technologii żywności i żywienia.
Zapraszamy do zapoznania się z karierą zawodową jednego z naszych Absolwentów!
Projekt Absolwent Wiesław Kucia
ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin
NIP 712 010 37 75
REGON 000001896
ePUAP: /UP-Lublin/SkrytkaESP