Kierunek inżynieria przemysłu spożywczego poprzez interdyscyplinarny charakter umożliwia absolwentom pracę w różnych gałęziach produkcji, a szczególnie tych, które realizują zadania związane z sektorem gospodarki żywnościowej.
O przyjęcie na I rok studiów drugiego stopnia kończących się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra inżyniera mogą ubiegać się osoby, które uzyskały dyplom z tytułem zawodowym inżyniera na kierunku, na który ubiegają się lub z tytułem zawodowym inżyniera lub magistra inżyniera na kierunku pokrewnym. W postępowaniu rekrutacyjnym uwzględniany jest dyplom oraz średnia ocen ze studiów.
Szczegółowe informacje nt. kryteriów przyjęć na stronie https://up.lublin.pl/rekrutacja/rekrutacjanastudia/kryteria-przyjec-ii-stopien/
ekotoksykologia, bioetyka, waloryzacja środowiska, inżynieria środowiska, zarządzanie obszarami Natura 2000
Możliwe miejsca pracy są związane z przemysłem spożywczym oraz przedsiębiorstwami produkcyjnymi, jednostkami usługowymi i doradczymi przetwórstwa rolno-spożywczego, gastronomii, a także jednostkami gospodarczymi i administracyjnymi, w których niezbędna jest wiedza techniczna, technologiczna, informatyczna oraz umiejętności organizacyjne.
ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin
NIP 712 010 37 75
REGON 000001896
ePUAP: /UP-Lublin/SkrytkaESP