Agroleśnictwo jest systemem łączącym zintegrowane użytkowanie gruntów: produkcję rolniczą z gospodarką leśną, wpisując się w założenia polityki rolnośrodowiskowej Unii Europejskiej.
Systemy agroleśne charakteryzują się produktywnym, różnorodnym oraz bardziej zrównoważonym wykorzystaniem ziemi i są jednymi z narzędzi do zapobiegania zmianom klimatu na świecie. Agroleśnictwo kształtuje mikroklimat, wpływa na obniżenie temperatury otoczenia oraz zwiększa wydajność fotosyntezy, co jest niezwykle ważne w kontekście występowania zjawisk ekstremalnych, takich jak huragany czy susze.
O przyjęcie na I rok studiów drugiego stopnia kończących się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra inżyniera mogą ubiegać się osoby, które uzyskały dyplom z tytułem zawodowym inżyniera na kierunku, na który ubiegają się lub z tytułem zawodowym inżyniera lub magistra inżyniera na kierunku pokrewnym. W postępowaniu rekrutacyjnym uwzględniany jest dyplom oraz średnia ocen ze studiów.
Szczegółowe informacje nt. kryteriów przyjęć na stronie https://up.lublin.pl/rekrutacja/rekrutacjanastudia/kryteria-przyjec-ii-stopien/
technologie upraw agroleśnych, entomologia agroleśna, sylwopastoralizm, diagnostyka agroleśna, teledetekcja w agroleśnictwie
Absolwenci kierunku studiów II stopnia agroleśnictwo, będą wysokiej klasy specjalistami przygotowanymi do pracy w gospodarce rolniczej i leśnej na różnych stanowiskach pracy oraz do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Będą dysponowali wiedzą i umiejętnościami z zakresu rolnictwa, leśnictwa, ochrony środowiska, a także innowacyjnych rozwiązań procesów technologicznych, mechanizacji prac, logistyki oraz zarządzania i ekonomiki. Będą przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, podjęcia pracy w administracji rządowej i samorządowej oraz innych instytucjach związanych z rolnictwem, gospodarką leśną i ochroną środowiska, a także w doradztwie, zarządzaniu produkcją i dystrybucją surowców pozyskiwanych w gospodarce agroleśnej. Ponadto będą przygotowani do podjęcia pracy w placówkach naukowo-badawczych, firmach prowadzących działalność usługową związaną z kształtowaniem środowiska, zalesianiem użytków rolnych oraz planowaniem i organizacją gospodarstw agroleśnych. Po studiach magisterskich II stopnia absolwenci będą mogli podjąć naukę w szkole doktorskiej.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku o kierunku!
ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin
NIP 712 010 37 75
REGON 000001896
ePUAP: /UP-Lublin/SkrytkaESP