W Lubelskim Centrum Konferencyjnym, w dniu 15 i 16 marca 2023 r., odbyła się w X edycja ogólnopolskiej konferencji samorządu i oświaty „Edukacja Przyszłości”, zorganizowana przez MUNICIPIUM SA oraz Miasto Lublin. Najważniejszymi tematami dyskusji były wyzwania związane z bieżącymi zmianami w oświacie, a także zarządzaniem, finansowaniem oraz rozwojem i modernizacją placówek.

W gronie ekspertów, zaproszonych do debaty o roli odpowiedzialnego żywienia dzieci w jednostkach oświaty, znalazła się dr inż. Justyna Libera, która jest pracownikiem Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii.

Dr Libera posiada doświadczenie w pracy na stanowisku dietetyka w przedszkolach oraz szkołach podstawowych, a podczas debaty podzieliła się wiedzą praktyczną, związaną z  aspektami planowana jadłospisów w żywieniu zbiorowym oraz ważną rolą edukacją żywieniową w profilaktyce otyłości.

Podziękowania od organizatorów dla dr Justyny Libery

Więcej informacji na temat prelegentów dostępnych jest na stronie Konferencji.