Wykłady i warsztaty edukacyjne z zakresu prawidłowego odżywiania

W październiku pracownicy i studenci naszego wydziału zaangażowani byli w spotkania promujące zdrowe nawyki żywieniowe. W dniach 5 i 6 października 2021 r., dr inż. Justyna Libera uczestniczyła w spotkaniu z seniorami, zorganizowanym w Dworku Kościuszków w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Dr Libera przeprowadziła prelekcję na temat planowania diety dla osób starszych, wpływu odpowiedniego odżywienia organizmu na zachowanie kondycji psychofizycznej oraz poruszyła tematykę przeciwdziałania marnowaniu żywności.

W czwartek 14 października, studentka 3 roku dietetyki – Gabriela Gutowska, pod opieką dr Libery, zrealizowała zajęcia warsztatowe dla dzieci z przedszkola nr 33 w Lublinie. Przedszkolaki dowiedziały się o ważnej roli warzyw i owoców w codziennej diecie, a potem pod czujnym okiem dietetyka, przygotowały pyszny szpinakowo-jarmużowy koktajl.”