31 maja 2023 r. w budynku Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii odbyły się Wydziałowe Targi Staży i Pracy zorganizowane przy współpracy z członkami Rady Ekspertów i Interesariuszy Zewnętrznych oraz innymi przedsiębiorstwami.

Zobacz

W Wydarzeniu uczestniczyli studenci  naszego Wydziału, w szczególności studiów drugiego stopnia kierunków technologia żywności i żywienie człowieka, biotechnologia, dietetyka. Ideą spotkania było stworzenie okazji do nawiązania kontaktu studentów naszego Wydziału z potencjalnymi pracodawcami oraz zwiększenie świadomości przyszłych absolwentów w budowaniu własnej ścieżki kariery zawodowej. Wydarzenie dało również szansę dla podmiotów oferujących staże i miejsca pracy na prezentację oferty współpracy z Wydziałem.

Targi Staży i Pracy otworzył uroczyście Dziekan Wydziału prof. dr hab. Waldemar Gustaw, zwracając się do studentów oraz Przedstawicieli zaproszonych Przedsiębiorstw podkreślając znaczenie tego Wydarzenia dla przyszłych absolwentów.

dziekan Waldemar Gustaw wygłasza przemowę do zgromadzonych

Podczas Targów oferty staży i pracy dla studentów kierunków technologia żywności i żywienie człowieka, biotechnologia, dietetyka prezentowały następujące Przedsiębiorstwa:

1. Animex Foods Oddział w Starachowicach
  2. „BIOMED-LUBLIN” Wytwórnia Surowic i Szczepionek Spółka Akcyjna
  3. Dwór Choiny
  4. Dwór Mościbrody Sp. z o.o
  5. Hermax sp. z o.o. (właściciel marki Kcalmar)
  6. Operations Camp Leaders and Resort Leaders
  7. Perła – Browary Lubelskie S.A.
  8. Super Drob Zakłady Drobiarsko-Mięsne S.A.
  9. Ulmer S.K.A.
  10. Zakład Mięsny “Mościbrody” Sp. z o.o.
  11. Zakłady Przemysłu Ziemniaczanego “LUBLIN” Sp. z o.o.

Oprócz dostępnych stoisk, studenci mieli możliwość wysłuchania prezentacji wygłoszonych przez Prezesów i Dyrektorów następujących Firm:

„BIOMED-LUBLIN”  – zaprezentował Prezes Mieczysław Starkowicz

Super Drob Zakłady Drobiarsko-Mięsne S.A.    – zaprezentowała Dyrektor  ds. Produkcji Justyna Turos

Ulmer S.K.A. – zaprezentowała Dyrektor operacyjny Alina Sielska

Naucz się pisać CV po angielsku z Camp Leaders! – zaprezentował Dyrektor Paweł Dzierżak

Cieszymy się, że nasi studenci docenili organizację tego wydarzenia licznie w nim uczestnicząc i z zainteresowaniem śledząc oferty staży i pracy.

Nad organizacją i przebiegiem Wydarzenia czuwali członkowie Wydziałowej Komisji ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym.

Fot. dr Wojciech Radzki