Lubelski Uniwersytet Trzeciego Wieku

serdecznie zapraszają do udziału
w Trzeciej Konferencji Naukowej

Gerontologia – współczesne wyzwania

Planowany termin konferencji: 18 listopada 2023 r.

Konferencji będą towarzyszyły wydarzenia promujące wiedzę z zakresu szeroko rozumianej gerontologii.

Zapraszamy do udziału w Konferencji naukowców, doktorantów, studentów oraz osoby zajmujące się zawodowo tematyką gerontologiczną.

Celem Konferencji integracja środowiska naukowego zajmującego się badaniami gerontologicznymi, podjęcie debaty oraz wymiana doświadczeń i poglądów na temat staroki w ujęciu holistycznym — od medycyny, przez psychologię po socjologiczne podejście do problemów osób starszych. W ramach konferencji będą przyjmowane prace i doniesienia z zakresu: geriatrii, żywienia osób starszych, psychologii starzenia się, zmian demograficznych i społecznych, przeciwdziałania wykluczenia osób starszych. aktywizacji osób starszych.

• Uczestnicy otrzymają certyfikat uczestnictwa w Konferencji informujący o rodzaju wystąpienia (referat, poster, uczestnictwo bierne),
  • Przyznane zostaną wyróżnienia za najlepsze prezentacje ustne i posterowe.

ZAKRES TEMATYCZNY KONFERENCJI

• problemy i potrzeby psychospołeczne osób w wieku senioralnym;
  • aktywność społeczna i na rzecz środowiska lokalnego seniorów;
  • opieka medyczna dła osób w wieku senioralnym: bieżące potrzeby i wyzwania;
  • technologia dla seniora;
  • organizacja aktywności osób w wieku senioralnym: osiągnięcia i potrzeby;
  • senior przebywający w ośrodkach opieki społecznej;
  • problemy zdrowotne osób starszych oraz ich leczenie;
  • wpływ epidemii COVID-19 i wojny w Ukrainie na sytuację osób starszych.

Zgłoszenie udziału poprzez formularz zgłoszeniowy oraz przesłanie zgodnego ze wzorem streszczenia na adres e-mail: do 8 listopada 2023 r.

Więcej informacji (szczegółowe terminy, opłaty, zasady uczestnictwa) w zaproseniu PDF