Prestiżowe stypendium Fundacji Dekaban dla dr hab. Moniki Sujki, prof. uczelni

Informujemy, że wśród tegorocznych laureatów konkursu o wyjazdowe stypendium naukowe Senior Scholar Fundacji Dekaban znalazła się dr hab. Monika Sujka, prof. uczelni z Katedry Analizy i Oceny Jakości Żywności Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

zdjęcie portretowe pani doktor
Staż zostanie zrealizowany pod opieką Profesora Johna M. Frostada w Katedrze Inżynierii Chemicznej i Biologicznej Wydziału Nauk Stosowanych Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej w Vancouver w Kanadzie w pierwszej połowie czerwca 2024 r.

Badania będą skupiać się na opracowaniu metodyki kapsułkowania substancji odżywczych o charakterze lipofilowym w skrobi granularnej w środowisku emulsji Pickeringa (emulsji stabilizowanych cząstkami stałymi). Zespół naukowy prof. Johna Frostada opracowuje i wdraża nowe techniki eksperymentalne do badań nad ciekłymi układami wielofazowymi, w tym pianami i emulsjami. Staż będzie również świetną okazją do nawiązania współpracy naukowej.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i zachęcamy do aplikowania w kolejnych edycjach konkursu! Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Biurem Projektów Międzynarodowych.