Pracownice UP w Lublinie redaktorkami gościnnymi w Applied Sciences

dr hab. Marta Bik-Małodzińska, prof. uczelni (Instytut Gleboznawstwa, Inżynierii i Kształtowania Środowiska, Wydział Agrobioinżynierii), dr hab. Kamila Rybczyńska- Tkaczyk (Katedra Mikrobiologii Środowiskowej, Wydział Agrobioinżynierii) i dr hab. Anna Jakubczyk, prof. uczelni (Katedra Biochemii, Wydział Nauk o Żywnościi Biotechnologii) zostały powołane na redaktorki gościnne numeru specjalnego czasopisma Applied Sciences.

Applied Sciences to wydawane od 2011 roku czasopismo naukowe o otwartym dostępie. Obejmuje wszystkie aspekty fizyki stosowanej, chemii stosowanej, biologii stosowanej oraz nauk inżynieryjnych, środowiskowych oraz nauk o Ziemi. Jego impact factor wynosi 2,5; 100 pkt MEiN.

Tematem numeru specjalnego jest „Rekultywacja gleb zdegradowanych oraz jej wpływ na różnorodność biologiczną.” Ponadto, tematyka numeru specjalnego obejmuje między innymi : ocenę stanu degradacji gleb różnej jakości, metody rekultywacji gleb zdegradowanych, sposoby wykorzystania i  zagospodarowania odpadów, wpływ rekultywacji gleb na bioróżnorodność, mikroorganizmy glebowe czy też toksyczność gleb i roślin.