Innowacyjne rozwiązanie stworzone przez naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie  zyskało uznanie jury podczas  Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG® 2021, a następnie zostało wyróżnione  Dyplomem Ministra Edukacji i Nauki.

Wynalazek pt.: „Kompozycja polifenolowa mająca zastosowanie w profilaktyce i wspomaganiu leczenia chorób neurodegeneracyjnych zwłaszcza Alzheimera”

otrzymał złoty medal podczas XIV edycji Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG® 2021 oraz Special Award of World Invention Intellectual Property Association WIIPA.

Autorami wynalazku są : dr hab. Dominik Szwajgier, prof. Uczelnidr. Inż. Kamila  Borowiec z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz prof. dr hab. n. farm. Anna Bogucka-Kocka (Uniwersytet Medyczny w Lublinie) .

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG® organizowane są przez firmę Eurobusiness-Haller we współpracy z Fundacją Haller Pro Inventio. Celem Targów jest nawiązanie międzynarodowych kontaktów biznesowych pomiędzy przedstawicielami świata nauki, przemysłu, biznesu i finansów. Wydarzenie INTARG® stanowi forum wymiany wiedzy naukowej, transferu technologii, promocji oraz komercjalizacji wynalazków i innowacji.

W uznaniu za wysokiej rangi nagrody uzyskane w związku z prezentacją wynalazków w 2021 roku na Międzynarodowych Targach Wynalazczości INTARG® Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie otrzymał Dyplom Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka podczas XV edycji Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG® 2022.

Serdecznie gratulujemy twórcom rozwiązania!