Lubelski Festiwal Nauki wśród finalistów konkursu Popularyzator Nauki 2022

Lubelski Festiwal Nauki wśród finalistów konkursu Popularyzator Nauki 2022!

Już od 17 lat organizowany jest w Polsce konkurs, doceniający propagowanie nauki, który  tworzy serwis Nauka w Polsce, ze środków programu „Nauka dla Społeczeństwa” Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Celem konkursu jest uhonorowanie jednostek, które dzielą się wiedzą i pasją do nauki, pomagają zrozumieć zjawiska zachodzące wokół człowieka oraz przybliżają najnowsze wyniki badań.

W ubiegły piątek, 21 października 2022 r. ogłoszono finalistów tegorocznej edycji konkursu, a Lubelski Festiwal Nauki zakwalifikował się do pierwszego etapu w kategorii „Zespół”!

Jest to ogromne wyróżnienie, również dlatego, że Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie był głównym organizatorem  tegorocznej edycji LFN pod hasłem „Ogrody Żywności”.

Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii przyczynił się do tego sukcesu! Aż 87 osób, zarówno pracowników, jak i studentów, zaangażowało się w organizację i przebieg festiwalu. Łącznie przygotowaliśmy 59 projektów wydziałowych, w których uczestniczyło blisko 650 osób! Realizacja wszystkich projektów zajęła nam 117 godzin, czyli średnio blisko 17 godzin każdego z 7 dni trwania festiwalu!

Byłoby wspaniale, gdyby nasza wspólna praca została doceniona poprzez przyznanie nam miejsca na podium, więc trzymajmy kciuki! Zwycięzcy ogłoszeni zostaną już  9 grudnia 2022 r.

Justyna Libera, koordynator wydziałowy LFN 2022