Niezmiernie miło nam poinformować, że wynalazek, którego współautorami są dr hab. Domink Szwajgier, prof. uczelni oraz dr inż. Kamila Borowiec został uhonorowany nagrodą Światowego Stowarzyszenia Własności Intelektualnej WIIPA (Special award of World Invention Intellectual Property Association WIIPA).

To kolejna nagroda dla wynalazku pt. Kompozycja polifenolowa mająca zastosowanie w profilaktyce i wspomaganiu leczenia chorób neurodegeneracyjnych zwłaszcza Alzheimera, którego autorami są prof. dr hab. Anna Bogucka-Kocka z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, dr hab. Dominik Szwajgier, prof. uczelni, Kierownik Pracowni Żywności Ekologicznej Pochodzenia Roślinnego oraz dr inż. Kamila Borowiec z Katedry Biotechnologii, Mikrobiologii i Żywienia Człowieka Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!