Drugie Wydziałowe Targi Staży i Pracy – relacja

13 maja 2024 r. w budynku Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii odbyły się po raz drugi Wydziałowe Targi Staży i Pracy zorganizowane przy współpracy z Radą Ekspertów i Interesariuszy Zewnętrznych.

na sali wykładowej siedzą studenci

W Wydarzeniu uczestniczyli studenci  naszego Wydziału, w szczególności studiów drugiego stopnia kierunków technologia żywności i żywienie człowieka, biotechnologia, dietetyka. Ideą spotkania było stworzenie okazji do nawiązania kontaktu studentów naszego Wydziału z potencjalnymi pracodawcami oraz zwiększenie świadomości przyszłych absolwentów w budowaniu własnej ścieżki kariery zawodowej. Wydarzenie dało również szansę dla podmiotów oferujących staże i miejsca pracy na prezentację oferty współpracy z Wydziałem.

trzy kobiety i mężczyzna z firmy Synthaverse stoją przy stoliku z gadżetami firmy

Targi Staży i Pracy otworzył uroczyście Dziekan Wydziału prof. dr hab. Waldemar Gustaw zwracając się do studentów oraz Przedstawicieli zaproszonych Przedsiębiorstw podkreślając znaczenie tego Wydarzenia dla przyszłych absolwentów. Nad organizacją i przebiegiem Wydarzenia czuwali członkowie Wydziałowej Komisji ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym. Wydarzenie koordynowała prof. dr hab. Małgorzata Karwowska, przewodnicząca Komisji.

dziekan waldemar Gustaw przemawia do studentów

Podczas Targów oferty staży i pracy dla naszych studentów prezentowały następujące Przedsiębiorstwa:

1. Animex Foods Oddział w Starachowicach
  2. Cormay Diagnostics
  3. Dr Gerard Sp. z o.o.
  4. LipCo Foods
  5. MULTIVAC Sp. z o. o
  6. Operations Camp Leaders and Resort Leaders
  7. Perła – Browary Lubelskie S.A.
  8. Piekarnia Pęzioł
  9. Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA, Oddział w Trzebownisku
  10. Synthaverse S.A.
  11. Ulmer S.K.A.
  12. Wipasz: Producent Pasz i Mięsa z Kurczaka
  13. Zakład Przetwórstwa Mięsa MATTHIAS Sp. z o.o.
  14. Zakłady Przemysłu Ziemniaczanego “LUBLIN” Sp. z o.o.

studentki stoją przy stoisku i słuchają osoby prezentującej (poza kadrem)

Oprócz dostępnych stoisk, studenci mieli możliwość wysłuchania prezentacji wygłoszonych przez Prezesów i Dyrektorów następujących Firm:

• Synthaverse A. – zaprezentował Prezes Mieczysław Starkowicz
  • LipCo Foods – Dyrektor Produkcji Justyna Turos
  • Piekarnię Pęzioł –Właściciel Tadeusz Pęzioł
  • Naucz się pisać CV po angielsku z Camp Leaders! – Dyrektor Paweł Dzierżak
  • Spółdzielnię Mleczarską MLEKOVITA – Kierownik Produkcji Kamil Szopa
  • Ulmer S.K.A. – Kierownik Kamila Głodek

Cieszymy się, że nasi studenci docenili organizację tego wydarzenia licznie w nim uczestnicząc i z zainteresowaniem śledząc oferty staży i pracy.

elegancki mężczyzna trzyma w dłoni mikrofon, przemawia do studentów

W dniu 13 maja 2024 roku odbyło się również trzecie spotkanie Rady Ekspertów i Interesariuszy Zewnętrznych. Po raz pierwszy uczestniczyli w nim nowi członkowie Rady: Pani Prezes Anna Paterek (MATTHIAS Sp. z o.o.) oraz Pani Kierownik Edyta Kowalska (MULTIVAC Sp. z o. o)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć poniżej (foto. dr Wojciech Radzki)