• Wydział Agrobioinżynierii

  • Wydział Medycyny Weterynaryjnej

  • Wydział Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki

  • Wydział Inżynierii Produkcji

  • Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

  • Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii

  • Wydział Biologii Środowiskowej

  • Zaproszenia

    Konferencja “Biotechnologia niejedno ma imię” ma na celu przedstawienie biotechnologii jako interdyscyplinarnej nauki mającej różnorodne zastosowanie w gospodarce. Konferencja ta stanowić będzie niepowtarzalną okazję do zaprezentowania się studentów biotechnologii z polskich uczelni wyższych, a także innych kierunków, na których elementy biotechnologii znajdują zastosowanie (technologia żywności, medycyna, gospodarka wodna, archeologia, kryminalistyka, analityka). 
    Na konferencję zostaną również zaproszeni wykładowcy z różnych uczelni wyższych, pracownicy instytucji naukowych, a także przedstawiciele firm biotechnologicznych oraz powiązanych
    z biotechnologią w celu zachęcenia studentów do działania na rynku pracy w zakresie studiów. Konferencja odbywałaby się w sposób zdalny.

    .

     

    Konferencja odbędzie się 27 listopada br., na konferencji będą dwie sesje: lepsze życie z biotechnologią oraz biotechnologia eksperymentalna.

    Więcej informacji można znaleźć na Facebooku KNSB OPERON

  • Stypendium Eiffel

    Eiffel Excellence to prestiżowy program stypendialny francuskiego Ministerstwa Europy i Spraw Zagranicznych

    Skierowany jest do studentów zagranicznych, którzy chcą odbyć studia we Francji na poziomie magisterskim lub doktoranckim w czterech dziedzinach: nauki techniczne, ekonomia i zarządzanie, prawo, nauki polityczne oraz dodatkowo w szeroko rozumianej dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych na poziomie doktoranckim.

    KALENDARZ

    • Rozpoczęcie naboru wniosków oraz termin przyjmowania aplikacji przez uczelnie: od października do grudnia 2021 r., dokładny termin określony jest wewnętrznie przez daną uczelnięzapoznaj się z kalendarzem aplikacji bezpośrednio na stronie wybranej przez Ciebie uczelni francuskiej
    • Termin przyjmowania aplikacji od uczelni przez Campus France w Paryżu: 7 stycznia 2022 r.
    • Ogłoszenie wyników: od 4 kwietnia 2022 r.

    REGULAMIN

    Vade-mecum programu Eiffel (vade-mecum ma zastosowanie niezależnie od roku)

    PROCEDURA

    Krok 1 należy do Ciebie

    Kandydat musi skontaktować się bezpośrednio z działem współpracy międzynarodowej wybranej francuskiej uczelni, aby poznać jej wewnętrzne warunki i termin składania aplikacji na stypendium Eiffel. Szczegółowe informacje i wnioski zamieszczane są na stronach internetowych uczelni od października do grudnia 2021 r.

    Krok 2 należy do wybranej przez Ciebie uczelni

    Wybrana uczelnia ocenia otrzymaną aplikację. W przypadku akceptacji kandydatury popiera przyznanie stypendium Eiffel danemu studentowi, przekazując wniosek do agencji Campus France w Paryżu najpóźniej do 7 stycznia 2022 r.

    WARUNKI KWALIFIKOWALNOŚCI

    Narodowość: o stypendium mogą ubiegać się studenci zagraniczni. Osoby posiadające podwójne obywatelstwo w tym francuskie – nie kwalifikują się do programu.

    Wiek:

    • na poziomie magisterskim, kandydat musi mieć co najwyżej 25 lat – to znaczy dla aplikacji 2022/2023 musi być urodzony po 1996 r.
    • kandydat na studia doktoranckie musi mieć co najwyżej 30 lat – to znaczy dla aplikacji 2022/2023 musi być urodzony po roku 1991.

     

    Informacje o programie stypendialnym Eiffel dostępne są na stronie Campus France.

     

    Kontakt
    Campus France – Programme Eiffel
    28 rue de la Grange-aux-Belles
    75010 Paris