Zaproszenie na seminarium naukowe prof. Joan Garcia

W imieniu Pana prof. dra hab. Krzysztofa Jóźwiakowskiego – Przewodniczącego Rady Dyscypliny Inżynieria Środowiska, Górnictwo i Energetyka uprzejmie zapraszamy na seminarium naukowe, na którym profesor Joan Garcia zatrudniony w GEMMA – Group of Environmental Engineering, Universitat Politecnica de Catalunya-BarcelonaTech Barcelona (Hiszpania) przedstawi referat  pt. “Research activities of the group of Environmental Engineering in the Civil Engineering School in Barcelona”.

Seminarium odbędzie się w dniu 28 kwietnia (piątek )2023 r. o godz. 10.30, w sali 134 przy ul. Głębokiej 28.

Profesor Joan García jest profesorem z zakresu inżynierii środowiska na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Catalunya-BarcelonaTech (UPC), Hiszpania. Prowadzi interdyscyplinarne badania nad rozwojem i doskonaleniem biotechnologii środowiskowych, które umożliwiają oczyszczanie ścieków i innych rodzajów odpadów. Jego badania koncentrują się obecnie na systemach oczyszczania opartych na mikroalgach i rozwiązaniach opartych na zasobach nprzyrody (nature-based soutions, NBS). Prof. Joan García jest autorem ponad 200 artykułów opublikowanych w międzynarodowych czasopismach naukowych i technicznych (h-index = 51). Znajduje się w rankingu Uniwersytetu Stanforda na światowym 2% najczęściej cytowanych autorów we wszystkich karierach w dziedzinie inżynierii środowiska.