Projekt finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w ramach programu Doskonała Nauka – Wsparcie Konferencji Naukowych:

• Projekt „XXIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa «POSTĘP W INŻYNIERII PRODUKCJI» 2023”
  • Organizator konferencji:   Wydział Inżynierii Produkcji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Katedra Inżynierii i Maszyn Spożywczych, Katedra Biologicznych Podstaw Technologii Żywności i Pasz. Ponadto w działania organizacyjne aktywnie włączy się POLSKIE TOWARZYSTWO INŻYNIERII I TECHNIKI PRZETWÓRSTWA SPOŻYWCZEGO „SPOMASZ”

• Kierownik projektu: prof. dr hab. inż. Renata Różyło, prof. uczelni badawczo-dydaktyczny
    • Termin realizacji projektu:  01.08.2022r -31.07.2024r.
    • Dofinansowanie MEiN: 162 650,00 zł
    • Całkowita wartość projektu: 238 650,00 zł

Celem projektu jest przedstawienie zagadnień związanych z postępem w inżynierii produkcji. Będą prezentowane współczesne trendy przemysłu oraz dokonania naukowców w tym zakresie. Konferencja ma służyć zarówno młodym pracownikom nauki jak i doświadczonym naukowcom. Podczas 4-dniowej konferencji zostanie wygłoszonych 15 referatów (w tym 3 referaty plenarne), 30 doniesień, 4 prezentacje firm z przemysłu.
Zakładanym efektem projektu będzie możliwość podjęcia współpracy z ośrodkami z całego kraju jak też z zagranicy oraz przedstawicielami przemysłu. Streszczenia z konferencji będą zestawione w formie publikacji i ogólnodostępne szerokiemu gronu odbiorców online na stronie Konferencji. Pełne teksty prac zgłoszonych na konferencję można będzie opublikować w dowolnych czasopismach naukowych  międzynarodowych z listy JCR (sumarycznie planujemy częściowo dofinansować 20 artykułów publikowanych w open access).

flaga ora godło Polski

W skład zespołu projektowego ze strony UP w Lublinie wchodzą:

1. Dr hab. Renata Różyło, prof. uczelni (Kierownik – Przewodniczący komitetu organizacyjnego)
  2. Prof. dr hab. Dariusz Andrejko (Przewodniczący komitetu organizacyjnego)
  3. Prof. dr hab. Paweł Sobczak (Przewodniczący komitetu organizacyjnego)
  4. Prof. dr hab. Kazimierz Zawiślak,
  5. Dr hab. Grzegorz Łysiak, prof. uczelni