W środę 25 maja na Wydziale Inżynierii Produkcji odbył się wykład otwarty „Wyzwania uprawy i ochrony roślin w warunkach wzrastających zagrożeń suszą rolniczą”.

Wykład prowadził inż. Michael Braun reprezentujący firmę HORSCH – znanego światowego producenta maszyn rolniczych –  uprawowych, siewnych, opryskiwaczy i innych

Poza inż. Braunem oraz polskim reprezentantem firmy panem Tomaszem Towpikiem w prezentacji maszyn uczestniczyła lubelska firma Gravit – przedstawiciel Horsch na region wschodni. Gravit dostarczył zestawy maszyn, które były prezentowane bezpośrednio po wykładzie.

Organizatorami spotkania była Katedra Eksploatacji Maszyn i Zarządzania Procesami Produkcyjnymi WIP wraz z lubelskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Inżynierii Rolniczej. W spotkaniu uczestniczyli zainteresowani pracownicy i studenci WIP. Inż. Michael Braun w swoim wykładzie skoncentrował się na specyficznych uwarunkowaniach uprawy roślin w kontekście postępujących zmian klimatycznych. Po omówieniu zmieniających się uwarunkowań produkcyjnych przedstawił rozwiązania technologiczne firmy Horsch. Po wykładzie szczegóły omówione zostały na dostarczonych przez Gravit maszynach.

Tego rodzaju spotkania są bardzo ważne zarówno dla studentów jak i pracowników, gdyż pozwalają na zapoznanie się z najnowszymi technologiami wiodących firm branży techniki rolniczej.

Organizatorzy dziękują firmie Horsch oraz Gravit za organizacje spotkania i zaangażowanie.

Fot. Artur Przywara/WiP