Święto GIS-u na Uniwersytecie Przyrodniczym za nami

System GIS to naukowe środowisko gromadzenia, analizowania i wizualizowania danych geograficznych, które ułatwia nam podejmowanie lepszych decyzji.16 listopada rokrocznie celebrujemy powstanie i propagujemy korzyści płynące z geograficznych systemów informatycznych.

Wydarzenie zorganizowało Geodezyjne Koło Naukowe “Equator” przy wsparciu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie i Wydziału Inżynierii Produkcji UP w Lublinie, Wojewódzkiej Inspekcji Nadzoru Geodezyjnego i Kartograficznego w Lublinie, firm: GIS-Expert, TPI, SatAgro, Esri Polska.

Pierwszą część obejmowały krótkie wykłady, drugą – warsztaty praktyczne ze sprzętem geodezyjnym i specjalistycznym oprogramowaniem.

W obchodach dnia GIS wzięło udział prawie 160 osób, ze szkół średnich z Chełma, Janowa Lubelskiego, Prudnika, Lublina, Zwierzyńca oraz studenci UP Lublin. Mamy nadzieję, że warsztaty pokazały uczestnikom nowoczesną stronę geodezji i zachęciły do korzystania i tworzenia własnych systemów GIS.

Do zobaczenia za rok!