Dział Nauki z przyjemnością informuje, że międzynarodowy projekt pn. Kluczowe, długofalowe współdziałania dla opracowania innowacyjnego, ekologicznego podejścia w produkcji biostymulatorów autorstwa prof. dr hab. inż. Sławomira Kociry, kierownika Zakładu Zarządzania Jakością i Procesami Produkcyjnymi funkcjonującego w ramach Katedry Eksploatacji Maszyn i Zarządzania Procesami Produkcyjnymi, został zakwalifikowany do finasowania w Programie Partnerstwa Strategiczne konkursu NAWA. Projekt ten jest jednym z 19, które zostały zakwalifikowane do finasowania z 97 złożonych.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie jest liderem tego projektu. Będzie on realizowany z partnerami z Czech (University of South Bohemia in České Budějovice), Słowacji (Slovak University of Agriculture in Nitra) i Argentyny (Universidad del Salvador).

Całkowita kwota wnioskowana w projekcie to 1 044 492,00 zł.

Celem projektu jest wzmocnienie strategicznych relacji partnerskich poprzez realizację wspólnych badań i ich upowszechnianie dla wypracowania długofalowych współdziałań na rzecz rozwoju rolnictwa zrównoważonego. Celem jest też integracja środowiska naukowców dla efektywnego wykorzystania rozwiązań wykreowanych przez naukę, które mogłyby zostać zaadaptowane w gospodarce globalnej.

Rezultaty projektu zostaną osiągnięte poprzez wspólną realizację sekwencji zadań badawczych, organizację międzynarodowej konferencji i publikację artykułów oraz stworzenie strony internetowej, dla prezentowania aktualnych postępów efektów badań. Dla osiągnięcia celu wykorzystane zostaną narzędzia umiędzynarodowienia w postaci szkoły letniej i zimowej oraz wizyt w przedsiębiorstwach, wytwarzających biostymulatory. Pozwoli to na nawiązanie współpracy z otoczeniem gospodarczym dla wdrażania wyników badań.

Serdecznie gratulujemy!