Projekt: Kluczowe, długofalowe współdziałania dla opracowania innowacyjnego, ekologicznego podejścia w produkcji biostymulatorów

Projekt pn. Kluczowe, długofalowe współdziałania dla opracowania innowacyjnego, ekologicznego podejścia w produkcji biostymulatorów (BPI/PST/2021/1/00034/U/0000 1) dofinansowany przez NAWA w ramach programu Partnerstwa Strategiczne jest realizowany przez 4 uniwersytety. Liederem projektu jest Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (Polska) a partnerami: University of South Bohemia in České Budějovice (Czechy), Slovak University of Agriculture in Nitra (Słowacja), Universidad del Salvador (Argentyna).

Kierownikiem projektu jest prof. dr hab. inż. Sławomir Kocira z Katedry Eksploatacji Maszyn i Zarządzania Procesami Produkcyjnymi na Wydziale Inżynierii Produkcji.

Realizacja projektu rozpoczęła się 1 lipca 2022 roku, a planowany termin zakończenia to 30 czerwca 2024 roku. Na realizację poszczególnych zadań NAWA przyznała kwotę  1 044  492,21 PLN.

Więcej informacji: https://up.lublin.pl/agrobiosnewgen/