23 listopada br., prof. dr hab. inż. Sławomir Kocira odebrał z rąk Rektora University of South Bohemia in České Budějovice mianowanie na członka Międzynarodowej Rady Faculty of Agriculture and Technology (FAT), University of South Bohemia in České Budějovice, Czechy.

Główne zadania Rady to ocena działalności naukowej, dydaktycznej i organizacyjnej FAT oraz wskazywanie kierunków dalszego rozwoju w tych obszarach. Członkowie są powoływani na 5-letnią kadencję.

Członkami siedmioosobowej Rady FAT zostali naukowcy z:

Austrii: prof. Reinhard Neugschwandetner i prof. Erika Stanudacher
Niemiec: prof. Andreas Vilcinskas
Polski: prof. Sławomir Kocira i prof. Marcin Kozak
Słowacji: prof. Jozef Golian
Rumunii: prof. Ioan Bencisek

University of South Bohemia in České Budějovice jest wiodącą uczelnią w Czechach, która w ostatnich latach w najważniejszych rankingach (QS World University Rankings, Shanghai Ranking) znajduje się wśród 1000 najlepszych uniwersytetów na świecie.

Serdecznie gratulujemy!

Nominacja