Prof. Sławomir Kocira koordynatorem nowej sieci CEEPUS

30 marca 2021 r. Międzynarodowa Komisja programu CEEPUS pozytywnie zaopiniowała, na rok akademicki 2021/2022, nowoutworzoną sieć CIII-PL-1606-01-2122 – Sustainable Development of the Bioeconomy – Management of Sustainable Agricultural Production, której inicjatorem i koordynatorem jest prof. dr hab. Sławomir Kocira. Jest to pierwsza sieć CEEPUS zarządzana przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

W skład sieci wchodzą:

• University of Life Sciences in Lublin, Faculty of Production Engineering (prof. dr hab. Sławomir Kocira);
  • Koszalin University of Technology, Faculty of Mechanical Engineering (dr hab. inż. Agnieszka Szparaga, prof. PK);
  • Slovak University of Agriculture in Nitra, Faculty of Engineering (prof. Ing. Pavol Findura, PhD.);
  • University of South Bohemia in Ceske Budejovice, Faculty of Agriculture (doc. RNDr., Ph.D. Petr Bartos);
  • Angel Kanchev University of Rousse, Faculty of Agrarian and Industrial (Assoc. Prof. PhD Atanas Atanasov).
  • University of Novi Sad, Faculty of Agriculture (Full professor Jan Turan).

Podstawowym celem Programu CEEPUS – Środkowoeuropejskiego Programu Wymiany Uniwersyteckiej jest wspieranie wymiany akademickiej w zakresie kształcenia oraz doskonalenia zawodowego studentów i nauczycieli akademickich. Umożliwia ono intensyfikację kontaktów między szkołami wyższymi krajów będących stronami porozumienia poprzez finansowanie mobilności akademickiej.