Pokaz sprzętu geodezyjnego firmy Leica

W dniu 2.06.2022 r. na Wydziale Inżynierii Produkcji, dla studentów I roku kierunku geodezja i kartografia, odbył się pokaz nowoczesnych tachimetrów zrobotyzowanych. Przedstawiciel firmy Leica Geosystems zaprezentował dwa modele tachimetrów Leica TS16 oraz Leica TS13. Są to tachimetry wyposażone w oprogramowanie terenowe Leica Captivate z możliwością współpracy z kontrolerem terenowym Leica. Tachimetr TS 16 dodatkowo łączy w sobie oprogramowanie Leica Captivate, technologię ATRplus zapewniającą solidną skuteczność celowania, PowerSearch do szybkiego wyszukiwania pryzmatu, kamerę do pomiarów wspomaganych obrazem i dokumentacji fotograficznej. Prezentowane modele należą do najlepszych w swojej klasie tachimetrów, wykorzystywanych do bardzo szerokiej gamy zadań i zastosowań pomiarowych.  Tachimetry umożliwiają jedno- lub dwu- osobą pracę podczas pomiarów i tyczenia.

Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem. Studenci mogli również wypróbować możliwości tachimetrów podczas prac pomiarowych. Tego rodzaju spotkania są bardzo ważne, gdyż pozwalają na zapoznanie się z najnowszymi technologiami wiodących firm branży geodezyjnej.

Dziękujemy firmie Leica Geosystems za organizację pokazu.