Pobyt naukowo-badawczy w ramach projektu międzynarodowego koordynowanego przez dr hab. Renatę Różyło

W pierwszej połowie października 2022 r. pracownicy naszego Wydziału Inżynierii Produkcji oraz Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii realizowali pobyt naukowo-badawczy w Universität für Bodenkultur Wien (BOKU), Wiedeń (Austria) koordynowany przez dr hab. inż. Renatę Różyło, prof. uczelni. Wyjazd był związany z realizacją międzynarodowego projektu pt.  „Mikronizowany błonnik z łuski owsianej jako dodatek do pieczywa wysokobłonnikowego bezglutenowego i pszennego – wpływ na właściwości chemiczne, fizyczne i funkcjonalne” współfinansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej z programu Wspólne projekty badawcze pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Austrii.

W skład zespołu projektowego ze strony UP w  Lublinie wchodzą:
– dr hab. inż. Renata Różyło, prof. uczelni (kierownik koordynator),

– prof. dr hab. Dariusz Dziki

– prof. dr hab. Michał Świeca

– dr inż. Beata Biernacka

Okres realizacji projektu to: 01.01.2022 r. – 31.12.2023 r.

Projekt współfinansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej