STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE KOMPUTEROWEGO WSPOMAGANIA PROJEKTOWANIA – CAD
Opiekun: dr hab. Zbigniew Krzysiak, profesor uczelni
Studenckie Koło Naukowe Komputerowego Wspomagania Projektowania – CAD funkcjonuje przy Katedrze Inżynierii Mechanicznej i Automatyki na Wydziale Inżynierii Produkcji. Koło Naukowe powstało w 2005 roku, a jego opiekunem jest dr hab. inż. Zbigniew Krzysiak prof. uczelni.
Działalność w kole daje możliwość poszerzenia wiedzy oraz podejmowania praktycznych działań z zakresu stosowania systemów CAD w projektowaniu, wytwarzaniu i eksploatacji. Członkowie koła poprzez spotkania przygotowują się do zdobycia Certyfikatu Autodesk ze znajomości programu AutoCAD. Aktywność koła nie skupia się tylko na spotkaniach stacjonarnych i zajęciach przy komputerach. Organizowane są wyjazdy studyjne oraz Członkowie Koła biorą czynny udział w konferencjach i sympozjach naukowych, w których udział potwierdzany jest certyfikatami i dyplomami.
Od czasu powstania do chwili obecnej Członkowie Koła CAD uczestniczyli w następujących konferencjach i wydarzeniach:
W dniach 5 – 6 marca 2024 Studenckie Koło Naukowe Komputerowego Wspomagania Projektowania – CAD wraz z opiekunem, zorganizowało w formie stacjonarnej warsztaty na dwa tematy:
Koło CAD ze swoją propozycją znalazło się w gronie przedstawicieli lubelskich uczelni i firm z branży informatycznej. Konferencja odbyła się w Centrum Innowacji Edukacyjnej w Lublinie. Impreza była zorganizowana przez Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin. Była to już dziewiąta edycja Check IT – największej konferencji dla młodych pasjonatów technologii informatycznych w Polsce. Po raz kolejny wspólnie pokazano siłę ekosystemu Lubelska Wyżyna IT (Technologii Informatycznych).
Konferencja rozbudziła w młodzieży pasję do tworzenia nowych technologii i pracy w lubelskiej branży IT. Podczas dwudniowej konferencji, która odbyła się w formule stacjonarnej oraz online zgromadziła ona blisko 3000 uczestników. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele z całej Polski. Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony mediów oraz z niezwykle pozytywnym odbiorem ze strony uczniów, nauczycieli oraz rodziców.
ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin
NIP 712 010 37 75
REGON 000001896
ePUAP: /UP-Lublin/SkrytkaESP
ul. Głęboka 28
20-612 Lublin
tel. (+81) 531 96 67
fax. (+81) 531 96 69