KOŁO NAUKOWE MOTORYZACJI ROLNICTWA
Opiekun: dr inż. Krzysztof Plizga
Koło Naukowe Motoryzacji Rolnictwa zostało wpisane do Rejestru Studenckich Kół Naukowych Akademii Rolniczej pod pozycją 18/2000 w dniu 21 kwietnia 2000 roku, a tym samym zostało reaktywowane decyzją JM Rektora AR po kilkuletniej przerwie w działalności tego Koła (wcześniej zarejestrowane było pod nazwą Koło Naukowe Mechanizatorów Rolnictwa i było prowadzone w latach 80-tych przez prof. E. Krasowskiego).
Podstawowym celem działalności Koła jest możliwość poszerzania przez studentów wiedzy teoretycznej zdobytej podczas zajęć akademickich poprzez szerokie spectrum wyjazdów do branżowych zakładów pracy z dziedziny motoryzacji jak również mechanizacji rolnictwa, szkoleń tematycznych oraz udziałów w Targach Motoryzacyjnych i Rolniczych. Dla najzdolniejszych studentów Koło Motoryzacji umożliwia i gwarantuje uczestnictwo w sympozjach studenckich krajowych i międzynarodowych przez co zdobywają dodatkowe umiejętności i znajomości z zakresu szeroko rozumianej techniki motoryzacyjnej i ekoenergetyki.
Działania członków studenckiego Koła Naukowego polegają na corocznym organizowaniu wycieczek tematycznych do zakładów pracy, (m.in.: Same Deutz-Fahr Polska w Jackowie, Rolmax Świdnik, Man-Star w Starachowicach i Niepołomicach, Federal Mogul Gorzyce, Scania Polska w Nadarzynie, Wojskowe Zakłady lotnicze w Dęblinie), targi branżowe (POLAGRA Poznań, Motor Show Poznań, Expo Warszawa, AgroTech Kielce, AgroShow Lublin). Studenci należący do Koła uczestniczyli także w wielu sympozjach studenckich (m.in. we Wrocławiu, Krakowie, Lublinie – Politechnika Lubelska, a także na Narodowym Uniwersytecie Rolniczym w Kijowie – Ukraina). Uczestniczyli także w szkoleniach tematycznych – Scania Nadarzyn, Lotniczej Jednostce Wojskowej w Krakowie – Balicach.
Dzięki podpisanej umowie o współpracy pomiędzy UP Lublin a NAU Kijów oraz między UP Lublin a Agrarnym Uniwersytetem w Odessie członkowie KNMR uczestniczyli w organizacji pobytu dla studentów z Ukrainy organizując zwiedzanie miasta Lublina, okolic czy też aranżując spotkanie integracyjne. (w 2003 oraz w 2005 roku) w Lublinie oraz przebywali na NAU w Kijowie (w 2002, 2004 oraz w 2007 roku).
Działalność Koła Naukowego pozwala studentom należącym do niego na znaczne rozszerzenie zdobywanej wiedzy podczas normalnego toku studiów. Pozwala także na nawiązanie kontaktów np. z producentami maszyn, zaznajomieniem się z nowymi technologiami, a także możliwościami prowadzenia procesu dydaktycznego.
ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin
NIP 712 010 37 75
REGON 000001896
ePUAP: /UP-Lublin/SkrytkaESP
ul. Głęboka 28
20-612 Lublin
tel. (+81) 531 96 67
fax. (+81) 531 96 69