Naucz się technik przetrwania w trudnych warunkach środowiska naturalnego oraz zostań specjalistą z zakresu animacji przyrodniczej!
Kierunek survival i animacja przyrodnicza odnosi się do strategii/sztuki przetrwania w środowisku naturalnym – jest to tzw. survival zielony. Jako absolwent zdobędziesz wiedzę i kompetencję z zakresu: technik przetrwania; rozpoznawania roślin ratowniczych w survivalu; rozpoznawania zwierząt jadowitych i alergennych; żywienia człowieka i kuchni survivalowej, kosmetyków naturalnych stosowanych w survivalu, technik orientacji przestrzennej czy ekologii terenowej.
Wiedzę tę można wykorzystać przy organizacji wydarzeń o charakterze komercyjnym, np.: szkoleń firmowych, warsztatów, ale także w razie wystąpienia np.: klęski żywiołowej (powódź, trzęsienie ziemi, wichura) czy konfliktów zbrojnych.
Zdobędziesz również gruntowną wiedzę z zakresu animacji przyrodniczej – głównie edukacji ekologicznej oraz angażowania społeczności lokalnych w działania na rzecz ochrony przyrody, zrównoważonego rozwoju, organizacji eventów firmowych czy zielonych szkół.
Rekrutacja na studia odbywa się drogą elektroniczną za pomocą systemu IRK. Osobiste konto rejestracyjne służy do złożenia aplikacji na wybrany kierunek (kierunki), a także jest jedynym źródłem przekazywania kandydatowi informacji o wyniku postępowania rekrutacyjnego.
O przyjęcie na studia pierwszego stopnia mogą ubiegać się kandydaci posiadający świadectwo dojrzałości.
Postępowanie kwalifikacyjne na studia I stopnia dla kandydatów:
Przedmioty maturalne uwzględniane w rekrutacji: język obcy nowożytny oraz jeden przedmiot do wyboru: biologia, chemia, fizyka, informatyka, matematyka, geografia.
Mnożniki stosowane w ocenie konkursowej:
Przedmioty maturalne uwzględniane w kwalifikacji |
poziom podstawowy |
poziom rozszerzony |
|
Przedmiot obowiązkowy |
język obcy nowożytny |
1,3 |
2,0 |
Przedmiot obowiązkowy |
iologia, chemia, fizyka, informatyka, matematyka, geografia |
2,0 |
4,0 |
Techniki przetrwania, Przedsiębiorczość akademicka, Anatomia zwierząt i człowieka, Zwierzęta jadowite, toksyczne i alergenne, Rośliny jadalne i ratownicze w survivalu, Sztuka tropienia zwierząt, Pierwsza pomoc przedmedyczna w survivalu, Fizjologia człowieka z elementami fizjologii wysiłku, Ornitologia i rozpoznawanie dźwięków ptaków, Żywienie człowieka i kuchnia survivalowa, Kosmetyki naturalne w survivalu, Animacja przyrodnicza w obszarach chronionych, Organizacja zielonych szkół
Możliwości zatrudnienia: m.in. w: jednostkach związanych z funkcjonowaniem systemu bezpieczeństwa wewnętrznego, w sektorze turystyki, firmach eventowych, firmach zajmujących się organizowaniem szkoleń i warsztatów z zakresu sztuki przetrwania, biurach projektów przyrodniczych, ośrodkach edukacji ekologicznej, organizacjach pozarządowych, których działalność koncentruje się wokół problematyki usług ekosystemowych.
Obecnie rynek usług z zakresu survivalu i animacji przyrodniczej rozwija się bardzo dynamicznie nie tylko w Polsce, ale i w Europie, a zapotrzebowanie na specjalistów z tego zakresu jest wysokie. Kierunek ten daje także szerokie możliwości samozatrudnienia i stworzenia własnej firmy szkoleniowej. To połączenie pasji z edukacją!
ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin
NIP 712 010 37 75
REGON 000001896
ePUAP: /UP-Lublin/SkrytkaESP