Architektura krajobrazu jest związana z kształtowaniem życiowej przestrzeni człowieka za pomocą szaty roślinnej, elementów wodnych i architektonicznych z uwzględnieniem rozmaitych czynników, które tworzą charakter otaczającego krajobrazu. Ze względu na profil uczelni oraz jej zaplecze naukowo-badawcze, szczególnie staranne przyrodnicze wykształcenie absolwentów tego kierunku studiów, ułatwia im podejmowanie rozwiązań proekologicznych, nakierowanych na dbałość o zachowanie środowiska przyrodniczego i rozwój zrównoważony.
O przyjęcie na I rok studiów drugiego stopnia kończących się uzyskaniem tytułu zawodowego magistra inżyniera mogą ubiegać się osoby, które uzyskały dyplom z tytułem zawodowym inżyniera na kierunku, na który ubiegają się lub z tytułem zawodowym inżyniera lub magistra inżyniera na kierunku pokrewnym. W postępowaniu rekrutacyjnym uwzględniany jest dyplom oraz średnia ocen ze studiów.
Szczegółowe informacje nt. kryteriów przyjęć na stronie https://up.lublin.pl/rekrutacja/rekrutacjanastudia/kryteria-przyjec-ii-stopien/
projektowanie konserwatorskie, kształtowanie krajobrazu obszarów wiejskich, rewitalizacja krajobrazowa terenów zurbanizowanych
Absolwenci posiadają umiejętności wykonywania zadań badawczych, projektowych i realizacyjnych w zakresie kształtowania krajobrazu w skali regionu oraz w skali miejscowej (w tym ochrony i rewitalizacji historycznych układów urbanistycznych oraz kształtowania krajobrazu miejskiego i otwartego). Są przygotowani do prowadzenia prac konserwatorskich uwzględniających założenia zabytkowe.
ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin
NIP 712 010 37 75
REGON 000001896
ePUAP: /UP-Lublin/SkrytkaESP