Dynamiczne studia to jeden z najlepszych okresów życia, a także klucz do kariery zawodowej. Oferujemy solidne doskonalenie własnych umiejętności sportowych i nabywanie nowych oraz kształtujemy umiejętności praktyczne do ich nauczania. Podstawą jest własny ośrodek jeździecki, ośrodek sportów wodnych, Centrum Kultury Fizycznej i Sportu oraz użytkowane na zasadzie porozumienia obiekty MOSIR Lublin.
Rekrutacja na studia odbywa się drogą elektroniczną za pomocą systemu IRK. Osobiste konto rejestracyjne służy do złożenia aplikacji na wybrany kierunek (kierunki), a także jest jedynym źródłem przekazywania kandydatowi informacji o wyniku postępowania rekrutacyjnego.
O przyjęcie na studia pierwszego stopnia mogą ubiegać się kandydaci posiadający świadectwo dojrzałości.
Postępowanie kwalifikacyjne na studia I stopnia dla kandydatów:
Przedmioty maturalne uwzględniane w kwalifikacji to przedmiot obowiązkowy język obcy nowożytny i jeden z przedmiotów do wyboru: biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, matematyka.
Kandydat powinien posiadać zaświadczenie o braku przeciwwskazań do uprawiania jazdy konnej wydane przez lekarza specjalistę w dziedzinie medycyny sportowej lub lekarza POZ.
Mnożniki stosowane w ocenie konkursowej:
Przedmioty maturalne uwzględniane w kwalifikacji |
mnożnik |
||
poziom podstawowy |
poziom rozszerzony |
||
Przedmiot obowiązkowy |
język obcy nowożytny |
1,3 |
2,0 |
Jeden przedmiot do wyboru |
biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka, matematyka, wiedza o społeczeństwie |
2,0 |
4,0 |
zwierzęta w agroturystyce, nowoczesne formy aktywności fizycznej, podstawy jeździectwa, pływanie, trening ogólnorozwojowy i fitness, bioróżnorodność zwierząt w kulturze fizycznej i rekreacji, agroturystyka, gospodarstwa ekologiczne, projektowanie konnych szlaków turystycznych, trekking pieszy i rowerowy, człowiek w środowisku leśnym, teoria żeglarstwa i ratownictwa, produkty tradycyjne i regionalne w agroturystyce, projektowanie gospodarstw agroturystycznych, survival, trening motoryczny, coaching w agroturystyce, akwakultura i wędkarstwo, atletyka terenowa
Studia pierwszego stopnia – licencjackie
Absolwenci studiów pierwszego stopnia otrzymują tytuł zawodowy licencjata.
Sylwetka absolwenta
Absolwent kierunku aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana posiada zaawansowaną wiedzę z zakresu szeroko rozumianej aktywności fizycznej oraz zasad ochrony środowiska przyrodniczego i zrównoważonego rozwoju agroekosystemów. Dysponuje również poszerzoną wiedzą z zakresu zasad organizowania i zapewnienia bezpieczeństwa wędrówek pieszych, rajdów, obozów sportowych lub sportowo rekreacyjnych dla różnych grup wiekowych, także z udziałem zwierząt. Jest merytorycznie przygotowany do uzyskania uprawnień instruktora sportu. Absolwent legitymuje się poszerzonymi umiejętności animowania aktywności fizycznej w różnych grupach wiekowych i zawodowych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Potrafi kompetentnie oddziaływać na wychowanków, wspomagać ich rozwój somatyczny i motoryczny, a także w perspektywie dorosłego życia kształtować nawyki prozdrowotnego stylu życia. Ma wiedzę i umiejętności pozwalające dopasować aktywność fizyczną do rodzaju i poziomu wysiłku/odpoczynku u człowieka. Absolwent potrafi w poszerzonym stopniu organizować zajęcia aktywności fizycznej w obiektach sportowych oraz w warunkach terenowych z lub bez udziału zwierząt, także przy ograniczonym dostępie do specjalistycznej infrastruktury sportowej w sferze agroturystyki i turystyki wiejskiej. Jest przygotowany do organizacji wypoczynku i rekreacji, a także doskonalenia sprawności ruchowej, wydolności fizycznej i zdrowia oraz potrafi zainteresować wszechstronnym poznaniem kraju. Absolwent kierunku aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana jest przygotowany do podjęcia obowiązków zawodowych zgodnie z panującymi trendami społeczno-gospodarczymi uwzględniającymi wzrost świadomości społecznej z zakresu wpływu aktywności fizycznej, w tym agroturystyki kwalifikowanej, na zdrowie i rozwój człowieka. Efektywnie propaguje aktywne postawy w zakresie zdrowego stylu życia oraz nawyki systematycznego uprawiania sportu, szczególnie w środowisku terenów wiejskich i nisko zurbanizowanych.
Perspektywy zawodowe
Absolwent kierunku aktywność fizyczna i agroturystyka kwalifikowana jest przygotowany do pracy w ośrodkach sportu, w tym w klubach sportowych, w instytucjach samorządu terytorialnego, rekreacji i agroturystyki oraz w organizacjach non-profit, jako specjalista w zakresie organizacji i rozwoju kultury fizycznej. Ponadto jest gotowy do pełnienia funkcji animatora czasu wolnego dzieci i młodzieży, osób dorosłych oraz starszych zwłaszcza w zakresie szeroko pojętej kultury fizycznej, realizowanej m.in. na łonie natury oraz z lub bez udziału zwierząt. W ramach swej specjalności może wykonywać zadania zawodowe w ośrodkach jazdy konnej albo w ośrodkach sportów wodnych, przez co stworzy szansę atrakcyjnego wypoczynku nie tylko dla osób ze środowisk wiejskich, w tym dzieci i młodzieży. Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów IIo.
ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin
NIP 712 010 37 75
REGON 000001896
ePUAP: /UP-Lublin/SkrytkaESP