Wizyta dr Alexandrosa Stefanakisa w ramach programu „Visiting Professors in Lublin”

W dniach 3-7 czerwca 2024 roku w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie gościł profesor Alexandros Stefanakis reprezentujący Laboratory of Environmental Engineering & Management, School of Chemical and Environmental Engineering, Technical University of Crete, Kreta, Grecja.

dr Alexandros Stefanakisa stoi na scenie w trakcie wykładu

W ramach wizyty prof. Alexandros Stefanakis przeprowadził kilka wykładów skierowanych do społeczności akademickiej, w tym pracowników, doktorantów oraz studentów. Elementem wizyty był także wykład popularnonaukowy, ogólnodostępny dla mieszkańców Lublina pt. „Poprawa warunków środowiskowych i dobrostanu obywateli poprzez zastosowanie w miastach rozwiązań opartych na przyrodzie”. Profesor wizytujący miał także możliwość uczestnictwa w pracach nauko-wdrożeniowych prowadzonych w Katedrze Hydrobiologii i Ochrony Ekosystemów oraz Katedrze Inżynierii Środowiska i Geodezji, w ramach którym miał m.in. zapoznał się z rozwiązaniem (oczyszczalnia hybrydowo-hydrofitowa) wdrożonym przy nowym Zalewie w Jastkowie.

Artykuł o wizycie studyjnej w gminie Jastków
Zobacz

Poza tym, prof. Stefanakis wyraził chęć współpracy jako konsultant zagraniczny w pracach wdrożeniowych realizowanych w ramach projektu: „Sieć badawcza uczelni przyrodniczych na rzecz rozwoju polskiego sektora mleczarskiego – projekt badawczy”

W wydarzeniach z udziałem profesora wizytującego uczestniczyło około 300 osób.

od lewej: prof. Krzysztof Jóźwiakowski, prof. Barbara Sowińska-Świerkosz, dr Alexandros Stefanakis, prof. Katarzyna Ognik i dr Małgorzata Wysocka Oficjalne powitanie gościa w Szkole Doktorskiej
na zielonych terenach przy niewielkim stawie stoją dr Alexandros Stefanakis, prof. Jóźwiakowski, prof. Sowińska-Świerkosz, prof. Ognik oraz reprezentant władz gminy JastkówWizyta studyjna w gminie Jastków
dr Stefanakis i kilkudziesięciu uczestników wykładu pozują do zdjęcia w sali wykładowejWykład skierowany do studentów
dr Stefanakis i kilkudziesięciu uczestników wykładu pozują do zdjęcia na scenie Centrum Kongresowego UP w LublinieWykład ogólnodostępny dla mieszkańców Lublina

Wizytę umożliwiło wsparcie finansowe ze strony Gminy Lublin w ramach III edycji konkursu „Visiting Professors in Lublin”.

Szczegóły dotyczące wizyty, w tym pełna dokumentacja fotograficzna:

w języku polskim
w języku angielskim