Poznaj kierunki studiów na Wydziale Agrobioinżynierii

Badania naukowe na Wydziale Agrobioinżynierii dotyczą takich zagadnień jak ekologia rolnicza, gleboznawstwo, herbologia, bioinżynieria, kształtowanie środowiska czy ekonomia i zarządzanie.

Wydział oferuje kształcenie na kierunkach:

Trwający w Polsce od marca stan epidemii koronawirusa pokazał, które zawody ciągle mają mocną pozycję na rynku pracy. Wśród nich znalazło się rolnictwo. Rolnictwo jako dyscyplina naukowa integruje w sobie wiedzę z szerokiego zakresu, daleko wykraczającego poza jego stereotypowe postrzeganie. Studia na tym kierunku dają wszechstronne wykształcenie w tej dziedzinie: ekologiczna produkcja rolna, energia odnawialna, wykorzystywanie systemów GPS, ochrona środowiska – to tylko niektóre z zagadnień, które obejmuje program kształcenia.

Na bazę dydaktyczno-naukową Wydziału składają się sale wykładowe, ćwiczeniowe, laboratoria i pracownie. Laboratoria wyposażone są w specjalistyczną aparaturę badawczą i pomiarową, jak i urządzenia technologiczne.

Na Wydziale Agrobioinżynierii studenci mogą realizować swoje pasje i zainteresowania w kołach naukowych:

• Studenckim Kole Naukowym Agronomów
  • Studenckim Kole Naukowym Analityków Środowiska
  • Studenckim Kole Naukowym Biogeochemików
  • Studenckim Kole Naukowym Biologii Molekularnej
  • Studenckim Kole Naukowym Biotechnologów Roślin
  • Studenckim Kole Naukowym Ekonomii
  • Studenckim Kole Naukowym Gospodarki Przestrzennej
  • Studenckim Kole Naukowym Leśników
  • Studenckim Kole Naukowym Mikrobiologów ,,Mikrobios”
  • Studenckim Kole Naukowym Towaroznawstwa
  • Studenckim Kole Naukowym Transportu i Spedycji