Ogłoszenie o naborze wniosków o finansowanie mobilności zagranicznych pracowników naukowych w ramach strategii rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (dalej: „UPL”) na potrzeby przygotowania do udziału w konkursie „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”

Nabór nr WYJAZDY/2/2024

Biuro Projektów Międzynarodowych w imieniu Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą ogłasza nabór wniosków o finansowanie następujących  mobilności zagranicznych pracowników naukowych UPL w ramach Strategii Rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie na potrzeby przygotowania do udziału w konkursie „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”:

• Kategoria A: krótkoterminowe wyjazdy do zagranicznych ośrodków badawczych w celu nawiązania kontaktów, przygotowywania wniosków grantowych, odbycia wizyt studyjnych lub prowadzenia badań naukowych,
  • Kategoria B: długoterminowe wyjazdy do zagranicznych ośrodków badawczych w celu prowadzenia badań naukowych lub odbycia staży naukowych,
  • Kategoria C: staże w zagranicznych przedsiębiorstwach o wysokiej renomie.

Termin składania wniosków: 6 września 2024 r.

Przypominamy, że wyjazdy dofinansowane w ramach naboru będą musiały zostać zrealizowane i rozliczone kosztowo do końca 2024 r.

Planowane ogłoszenie wyników: druga połowa września 2024 r.

Łączny dostępny budżet na rok 2024 dla pracowników naukowych: 311 722,70 zł.

Wysokość środków dostępnych na finansowanie mobilności w poszczególnych dyscyplinach:

Dostępne środki
ŁĄCZNIE
Rolnictwo i ogrodnictwo  61 422,50 zł
Weterynaria  83 936,20 zł
Zootechnika i rybactwo  45 062,00 zł
Nauki biologiczne  29 600,00 zł
Inżynieria mechaniczna  13 602,00 zł
Technologia żywności i żywienia  45 700,00 zł
Inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka 32 400,00 zł
ŁĄCZNIE: 311 722,70 zł

Wzór wniosku oraz szczegółowe zasady dotyczące przygotowania i składania wniosków oraz udzielania finansowania zawarte są w dokumencie pt. Zasady finansowania mobilności zagranicznych w ramach Strategii Rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (dalej: „UPL”) na potrzeby przygotowania do udziału w konkursie „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”.

Zasady finansowania mobilności zagranicznych w ramach Strategii Rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie - pracownicy naukowi (.pdf)
Zobacz
Załącznik nr 1 Wzór wniosku o finansowanie mobilności zagranicznej - pracownicy naukowi (.docx)
Zobacz