Zaprojektuj swój własny, unikatowy gadżet 3D! Konkurs dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie „Inspiracja w trzech wymiarach”, organizowanym w ramach XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki.

Celem konkursu jest popularyzacja nauki poprzez poszerzanie wiedzy w zakresie technologii druku przestrzennego (3D), a mogą w nim wziąć udział uczniowie  szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, rywalizujący w dwóch kategoriach wiekowych:
•    Szkoła podstawowa (do 13 lat);
•    Szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne (od 13 lat).

Zadanie konkursowe obejmuje zaprojektowanie – na specjalnie przygotowanym przez Organizatorów szablonie  – gadżetu związanego z hasłem XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki: „Nauka źródłem inspiracji”.

Maksymalna wielkość gadżetu: 10 x 10 x 10 cm.

Kryteria oceny przesłanej pracy przez komisję konkursową:
•    Zgodność pracy z tematem konkursowym (0-5 pkt.);
•    Nowatorskie przygotowanie pracy konkursowej (0-5 pkt.);
•    Estetyka wykonania pracy konkursowej (0-5 pkt.);
•    Techniczne możliwość druku 3D pracy konkursowej (0-5 pkt.).

Najlepsze prace zostaną wydrukowane w technologii 3D i nagrodzone podczas Lubelskiego Pikniku Naukowego – 18 września 2016 r. Laureaci otrzymają swój model 3D na własność.

[ regulamin konkursu ]

[ karta zgłoszenia dla kategorii do lat 13 ]
[ karta zgłoszenia dla kategorii od lat 13 ]
[ poradnik projektowania 3D ]