Debata wyborcza kandydatów na Rektora

2 lipca 2020 r. o godzi. 11:00 w Centrum Kongresowym odbyła się debata kandydatów na Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

W debacie prowadzonej przez przewodniczącego Komisji Wyborczej Uczelni prof. dr. hab. Andrzeja Junkuszewa swoje programy wyborcze zaprezentowali trzej kandydaci na stanowisko Rektora w kadencji 2020-2024:

prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk

dr hab. Adam Waśko, prof. uczelni

prof. dr hab. Stanisław Winiarczyk

Po prezentacji programów kandydaci odpowiedzieli na 7 pytań wylosowanych spośród wszystkich, które członkowie społeczności akademickiej złożyli do urny wyborczej.

Ze względów bezpieczeństwa, związanych ze stanem epidemicznym w Polsce, w auli Centrum Kongresowego mogło oprócz organizatorów przebywać 100 uczestników. Dla pozostałych zainteresowanych debatą prowadzona była transmisja online na kanale Youtube Telewizji Akademickiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

[ GALERIA ZDJĘĆ ]

Programy wyborcze kandydatów [PDF]:

Fot. Maciej Niedziółka / DKiWA