Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

ogłasza

pierwszy pisemny przetarg nieograniczony

na sprzedaż nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, położonej w dzielnicy Felin w Lublinie, powiat m. Lublin, województwo lubelskie.

Przedmiotem przetargu jest nieruchomość niezabudowana, w ewidencji gruntów zarejestrowana w jednostce ewidencyjnej: 066301_1,Lublin obręb ewidencyjny 0012, Felin ark. 3. W skład przedmiotowej nieruchomości wchodzą działki:

1. nr 1/85 o powierzchni 0,0199 ha, oznaczenie w planie zagospodarowania przestrzennego – IVA45E1 – tereny urządzeń elektroenergetyki – stacje transformatorowe- o podstawowym przeznaczeniu terenu pod stacje transformatorowe. Wg. zapisu mpzp zabrania się lokalizacji obiektów nie związanych z podstawową funkcją terenu – Uchwała nr 343/XIX/2008 Rady Miasta Lublin z dnia 24.04.2008 w sprawie Uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – część IV – obszar A – tekst jednolity.
  2. nr 1/91 o powierzchni 0,1276 ha, oznaczenie w planie zagospodarowania przestrzennego -8P – tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów – Uchwała nr 954/XXX/2021 Rady Miasta Lublin z dnia 25.06.2021r.w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Lublina – część IV – obszar A- w rejonie Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dla przedmiotowej nieruchomości Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku, V Wydział Ksiąg Wieczystych – LU1S prowadzi księgę wieczystą nr LU1I/00115491/5.

Cena wywoławcza wynosi netto 280 000 zł. (słownie netto złotych dwieście osiemdziesiąt tysięcy).

Wymagane wadium: 28 000 zł. (słownie złotych dwadzieścia osiem tysięcy).

Ograniczenia:

1. Gminie Lublin przysługuje prawo pierwokupu do przedmiotowych gruntów, na podst. Art. 109 ust.1, Ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997r., t. j. Dz.U. z 2021r. poz.1899).

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest:

– złożenie oferty wraz z koniecznymi dokumentami i dowodem wpłaty wadium,

– wniesienie wadium na konto Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prowadzone przez Bank PEKAO SA nr 69 1240 5497 1111 0000 5007 1353, w tytule wpłaty należy dopisać, czego dotyczy.

Warunek wniesienia wadium będzie spełniony wówczas, gdy środki pieniężne znajdą się na rachunku Uniwersytetu do końca dnia poprzedzającego termin otwarcia ofert.

Wadium wpłacone przez oferenta, który przetarg wygrał zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zwraca się niezwłocznie po rozstrzygnięciu przetargu. Wadium ulega przepadkowi na rzecz Uczelni w razie cofnięcia oferty lub jej zmiany po upływie terminu składania ofert lub po rozpoczęciu przetargu a także jeżeli osoba, która wygrała przetarg uchyla się od zawarcia umowy w wyznaczonym terminie lub gdy zawarcie umowy stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wybranego oferenta.

Pozostałe warunki:

Oferta powinna być złożona w kopercie adresowanej do Uczelni z napisem „ Przetarg na sprzedaż nieruchomości -Felin” z podanym terminem przetargu oraz w kopercie wewnętrznej podającej nazwę organizatora przetargu, nazwę , adres, numer telefonu i adres e-mail oferenta oraz nr działek gruntów objętych przetargiem.

Ofertę należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17 stycznia 2022r. do godz. 14:00 w Sekretariacie Uczelni pok. 261, I p. ul. Akademicka 13 w Lublinie (budynek Rektoratu) lub przesłać na adres: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin.

Treść i warunki formalne, jakie powinna spełniać oferta oraz sposób składania ofert zawarte są w regulaminie przetargu umieszczonym wraz z ogłoszeniem o przetargu na stronie Uniwersytetu:

www.up.lublin.pl, Biuletyn Informacji Publicznej (BIP) w zakładce Ogłoszenia.

Część jawna przetargu odbędzie się w budynku Rektoratu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie ul. Akademicka 13, (Sala Kolegialna) w dniu 18 stycznia 2022r., godz. 10:00.

Osoby biorące udział w części jawnej przetargu powinny posiadać dokumenty potwierdzające ich tożsamość. O wynikach przetargu Uniwersytet powiadomi oferentów na piśmie w terminie nie dłuższym niż 7 dni od daty zamknięcia przetargu.

Szczegółowy opis nieruchomości zawiera operat szacunkowy wyłożony do wglądu w Dziale Administracyjno-Gospodarczym UP w Lublinie, budynek Rektoratu ul. Akademicka 13 pok. 176.

Informacji o przetargu i jego warunkach udziela kierownik Działu Administracyjno-Gospodarczego UP w Lublinie tel. (81) 445 60 60, lub kom. 608 315 926 w godz.7.00 -15.00.

Uniwersytet zastrzega sobie prawo odwołania przetargu, zamknięcia przetargu bez wybrania którejkolwiek z ofert lub jego unieważnienia bez podania przyczyn, na każdym etapie postępowania przetargowego.

Uwaga: Dokumenty świadczące o wiarygodności ekonomicznej oferenta powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

Regulamin: pierwszy pisemny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, położonej w dzielnicy Felin w Lublinie, powiat m. Lublin, województwo lubelskie (.pdf / 153 kB)