Centrum Transferu Technologii

16.12.2021

Zostań członkiem Grup Fokusowych EIP-AGRI

Zobacz więcej
Zapraszamy do udziału w IX edycji konkursu „Eureka! DGP – Odkrywamy polskie wynalazki”
10.12.2021

Zobacz więcej
CDR w Brwinowie zaprasza do udziału w konkursie pn. 'Najciekawsze innowacyjne rozwiązania w rolnictwie'
03.11.2021

CDR w Brwinowie zaprasza do udziału w konkursie pn. "Najciekawsze innowacyjne rozwiązania w rolnictwie"

Zaproszenie do udziału w Life Science Open Space The Open Innovation Forum 2021
02.11.2021

Zaproszenie do udziału w Life Science Open Space The Open Innovation Forum 2021

Nowa siedziba Centrum Transferu Technologii UP w Lublinie
21.10.2021

Nowa siedziba Centrum Transferu Technologii UP w Lublinie

Zobacz więcej
Zapraszamy do udziału w 'Murcia Food 2021' w dniach 17-21 maja 2021 r.
12.05.2021

Zapraszamy do udziału w "Murcia Food 2021" w dniach 17-21 maja 2021 r.

Zobacz więcej
Obchody Światowego Dnia Własności Intelektualnej 26.04.2021r.
12.05.2021

Obchody Światowego Dnia Własności Intelektualnej 26.04.2021r.

'Data 4 Health Recovery Hackathon' 18-20 czerwca 2021

"Data 4 Health Recovery Hackathon" 18-20 czerwca 2021

Zobacz więcej

Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie jest jednostką ogólnouczelnianą, która inicjuje aktywną współpracę ze środowiskiem biznesowym. Wspiera działania zmierzające do współpracy nauki z biznesem, m.in. przez tworzenie oferty technologicznej wszystkich jednostek Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Centrum wspiera transfer technologii i wszystkie procedury związane z tym procesem. Ponadto udziela pracownikom Uniwersytetu pomocy w sprawach dotyczących własności przemysłowej, w tym w opracowaniu zgłoszeń wynalazków i wzorów użytkowych do Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej, a także udziela porad prawnych w tym zakresie. Organizuje szkolenia dla pracowników w sprawach związanych z komercjalizacją badań naukowych oraz ochroną własności intelektualnej.

Z sukcesami współpracuje z Parkami Naukowo – Technologicznymi oraz innymi instytucjami otoczenia biznesy w celu szeroko rozumianego transferu technologii, budowania sieci wzajemnych powiązań pomiędzy sferami nauki i biznesu oraz pomocy w tworzeniu wspólnych projektów naukowo – badawczych i badawczo – wdrożeniowych.

CENTRUM TRANSFERU TECHNOLOGII

Akademicka 15, II piętro
pokój 306, 337 [ budynek AGRO I ]
20-950 Lublin
komercjalizacja@up.lublin.pl

Dyrektor Centrum Transferu Technologii

Mgr inż. Iwona Niezgoda

tel. 81 445-62-51
e-mail: iwona.niezgoda@up.lublin.pl

Specjalista ds. Innowacji

Dr inż. Anna Jeżak – Zgórka

tel. 81 445-62-50
e-mail: anna.jezak@up.lublin.pl
Wzór umowy o wspólności prawa do uzyskania patentu oraz do wspólności prawa z patentu
Zobacz
Wzór umowy o przeniesienie praw do wyników pracy dyplomowej (inżynierskiej/licencjackiej/magisterskiej)
Zobacz
Wzór umowy o przeniesienie praw do wyników pracy naukowo - badawczej/doktorskiej (wykonywanej w ramach studiów doktoranckich)
Zobacz
Wzór umowy o przeniesienie praw do wyników pracy naukowo - badawczej (z osobą niebędącą pracownikiem UP w Lublinie)
Zobacz
Regulamin zarządzania prawami autorskimi i prawami własności przemysłowej oraz zasad komercjalizacji dóbr niematerialnych w Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie
Zobacz
Wniosek o zgłoszenie dobra niematerialnego w celu uzyskania praw wyłącznych
Zobacz

Uwaga! Jako załącznik do Wniosku o zgłoszenie dobra niematerialnego w celu uzyskania praw wyłącznych należy przygotować opis zgłaszanego dobra (punkt 4), na który składa się:

• opis wynalazku;
  • krótki opis istoty rozwiązania;
  • informacja o stanie techniki;
  • informacja o możliwości zastosowania.
Wniosek o przeprowadzenie/ Powiadomienie o podjęciu komercjalizacji
Zobacz

Przyjęty uchwałą  Senatu nr 18/2021-2022 z dnia 17 grudnia 2021 r.

1. Zgodnie z § 12 pkt. 1 Regulaminu w wyniku wykonywania przez pracownika obowiązków pracowniczych, Uczelni przysługuje:

• Prawo do patentu na wynalazek
  • Prawo ochronne na wzór użytkowy
  • Prawo ochronne na znak towarowy
  • Prawo z rejestracji wzoru przemysłowego
  • Prawo wyłączne do odmiany rośliny

2. Twórca rozwiązania składa wniosek o zgłoszenie dobra niematerialnego w celu uzyskania praw wyłącznych do Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą za pośrednictwem  Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

3. Wniosek powinien być wypełniony i podpisany przez twórcę / twórców rozwiązania oraz przez kierownika macierzystej jednostki organizacyjnej. Do wniosku należy dołączyć:

• Opis wynalazku
    • Opis istoty rozwiązania
    • Informacje o stanie techniki
    • Informacje o możliwości zastosowania

4. Na podstawie złożonego wniosku Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą wydaje decyzję w sprawie opracowania dokumentacji zgłoszeniowej dobra niematerialnego.

5. Decyzję Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą wraz z wnioskiem, Centrum Transferu Technologii przekazuje do Rzecznika Patentowego w celu opracowania dokumentacji zgłoszeniowej do UPRP.