Program CEEPUS – “Central European Exchange Program for University Studies”
Celem programu jest wspieranie wymiany akademickiej w zakresie kształcenia oraz doskonalenia zawodowego studentów i nauczycieli akademickich. Umożliwia on intensyfikację kontaktów między szkołami wyższymi krajów będących stronami Porozumienia (Albania, Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Macedonia, Mołdawia, Rumunia, Polska, Słowacja, Słowenia, Serbia, Węgry, Bośnia i Hercegowina oraz Kosowo –Uniwersytet w Prisztinie poprzez finansowanie mobilności akademickiej..
Program CEEPUS oferuje:
O stypendia zagraniczne w ramach CEEPUS aplikować mogą:
W ramach obecnie realizowanego Porozumienia CEEPUS III w różnych formach kształcenia i podnoszenia kwalifikacji zawodowych corocznie uczestniczy ponad 500 polskich studentów i uczestników studiów doktoranckich oraz około 300 nauczycieli akademickich. Średnio w ciągu roku akademickiego przyjeżdża do Polski w ramach Programu około 300 zagranicznych studentów i doktorantów oraz około 200 nauczycieli akademickich.
15 Stycznia
Termin składania projektów sieci akademickich
Koniec marca
Komisja Międzynarodowa Programu CEEPUS
15 Czerwca
Termin składania aplikacji mobilności akademickiej w ramach sieci akademickich na semestr zimowy
30 Października
Termin składania aplikacji mobilności akademickiej w ramach sieci akademickich na semestr letni
Październik/Listopad
Termin składania raportów sieci
30 Listopada
Termin składania aplikacji mobilności akademickiej w ramach puli freemover na semestr letni
15 Grudnia
Termin składania sprawozdań z wykorzystania przyznanej kwoty stypendialnej
CIII-RS-1512-03-2223 – Improving Food Quality with Novel Food Processing Technologies
(Katedra Technologii Żywności Pochodzenia Zwierzęcego)
CIII-PL-1606-02-2223 – Sustainable Developmentof the Bioeconomy – Management of Sustainable (Agricultural Production (Katedra Eksploatacji Maszyn i Zarządzania Procesami Produkcyjnymi)
Jednostka UP w Lublinie tj. katedra/instytut/wydział ma możliwość utworzenia własnej sieci akademickiej CEEPUS jako koordynator lub dołączyć do istniejącej już sieci akademickiej jako tzw. partner.
Tworzenie własnej sieci akademickiej:
Przyłączenie się jako Partner do istniejącej już sieci akademickiej:
Prolongata sieci akademickiej:
W przypadku prolongaty wymagane jest jedynie przesłanie aktualnych druków Letter of Intent i Letter of Endorsement oraz informacji o zmianach dokonanych w prolongowanej aplikacji sieci.
Ważne informacje:
Stypendia przeznaczone są dla studentów oraz pracowników naukowych akredytowanych uczelni w kraju zamieszkania, z wyłączeniem mobilności w ramach sieci akademickich Programu CEEPUS. Warunkiem ubiegania się o stypendium jest złożenie aplikacji elektronicznej w systemie CEEPUS III na stronie internetowej Programu CEEPUS www.ceepus.info.
Do aplikacji należy dołączyć:
Okres pobytu:
Stypendia Freemover przyznawane są wyłącznie w okresie semestru letniego studentom, doktorantom i pracownikom naukowym uczelni krajów członkowskich Porozumienia CEEPUS III.
Lista Uczelni należąca do Programu CEEPUS, w których można zrealizować mobilność: https://ceepus.info/public/network/network.aspx#nbb
Aplikacje należy składać do 30 listopada roku akademickiego, którego dotyczy planowany okres pobytu poprzez stronę internetową www.ceepus.info
Złożenie aplikacji nie jest jednoznaczne z otrzymaniem stypendium. W przypadku nadania stypendium aplikant zostanie powiadomiony o tym fakcie przez Biuro CEEPUS nadające stypendium.
Wszelkie procedury, informacje i zasady aplikowania znaleźć można na stronie www.ceepus.info.
Szczegółowe informacje dla wnioskodawców:
Polskie Biuro CEEPUS
e-mail:
tel.: 22 390 35 12
Biuro Mobilności Akademickiej UP w Lublinie
Izabela Wolska
e-mail:
tel. 81 445 65 73
ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin
NIP 712 010 37 75
REGON 000001896
ePUAP: /UP-Lublin/SkrytkaESP