Rok 2015 to rok jubileuszowy dla Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
Tradycje uniwersyteckie naszej uczelni sięgają roku 1944, ale jako samodzielna jednostka szkolnictwa wyższego została ona  powołana przez Radę Ministrów uchwałą nr 603, z dnia 6 sierpnia 1955 r. pod nazwą:
Wyższa Szkoła Rolnicza

Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 23 września 1972 r. nadano naszej uczelni nazwę
Akademia Rolnicza

Ustawą z dnia 6 marca 2008 r. z mocą obowiązującą od 11 kwietnia 2008 r. nadano uczelni nazwę
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

• Ogłoszenie o konkursie "Moja Uczelnia, moje wspomnienia"

KONKURS

Zapraszamy wszystkich absolwentów, studentów, pracowników i sympatyków Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie do wzięcia udziału  w konkursie na wspomnienia związane z naszą Uczelnią.

Zadaniem konkursowym jest przesłanie wspomnień związanych z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie w postaci:

1. fotografii  wraz z opisem – Opis nie może przekraczać 4 stron A4 (do 1800 znaków/strona)
    2. historii, anegdoty, felietonu lub innej formy pisemnej, która nie powinna przekraczać 4 stron A4 (do 1800 znaków/strona)

Nagrody

Spośród wszystkich zgłoszeń Komisja Konkursowa wybierze trzy najbardziej wyjątkowe i ciekawe, które zostaną opublikowane m.in. na stronie internetowej, a ich autorzy otrzymają nagrody:

I miejsce- tablet,
    II miejsce – czytnik e-booków,
    III miejsce – bon do księgarni o wartości 150 zł.

Pula nagród w konkursie wynosi 1200 zł.

Uwaga, nowy termin!

(formularz zgłoszeniowy i zadanie konkursowe) można przesyłać

do 25 września 2015 r. (piątek)

pocztą internetową na adres   lub pocztą tradycyjną
    na adres Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin
    z dopiskiem: Konkurs „Moja uczelnia, moje wspomnienia”

[ REGULAMIN KONKURSU ]

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY : [PDF]  [ DOCX

• Rozstrzygnięcie konkursu „Moja Uczelnia, moje wspomnienia”

KONKURS
    “MOJA UCZELNIA, MOJE WSPOMNIENIA”

Ogłoszenie wyników

5 listopada 2015 roku nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursu „Moja Uczelnia, moje wspomnienia”, organizowanego w ramach obchodów jubileuszu 60-lecia Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Tematem przewodnim Konkursu były wspomnienia związane z Uczelnią, które zgłaszający się mogli przedstawić zarówno w postaci pisemnej jak i poprzez zdjęcia. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrano trzy najlepsze.

Prof. Andrzej Borowy (w środku) z laureatami konkursu

Przewodniczący jury, prorektor ds. kadr i organizacji, prof. Andrzej Borowy wręczył nagrody laureatom konkursu:

I miejsce: Maria Cieślicka
    II miejsce: Lech Szafrański
    III miejsce: Anna Kozina

Jury zdecydowało o przyznaniu dodatkowego wyróżnienia, poza regulaminem konkursu, które otrzymała Monika Mieleszko.

Serdecznie gratulujemy!

BPU

30 września br. w trakcie uroczystej  inauguracji roku akademickiego 2015/2016 nastąpiło otwarcie wystawy jubileuszowej prezentującej historię, tradycje i dokonania uczelni na przestrzeni lat.

W gablotach można było się zapoznać m.in. z archiwalnymi materiałami dydaktycznymi, księgami pamiątkowymi Wyższej Szkoły Rolniczej oraz Akademii Rolniczej, medalami i odznaczeniami honorowymi.

Wystawę, na podstawie materiałów przekazanych przez jednostki uczelniane, zorganizowało Biuro Promocji.

Bliski nam Daleki Wschód

cykl spotkań o tematyce podróżniczej, związanej z krajami Azjatyckimi, organizowanych przez Bibliotekę Główną Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Spotkania odbywają się raz w miesiącu i mają charakter otwarty.