[ MENU DODATKOWE ]


Aktualności

04.06.2014

 

 

Wspominamy jeszcze Noc Uniwersytetów 2014 w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Przyrodniczego.

 

Na pierwszym piętrze biblioteki, uczestniczyliśmy w prezentacji dotyczącej książek w alfabecie Braille’a, którą przeprowadził Paweł Mandziarz.

 

W ramach czytania z VIPami słuchaliśmy baśni H. Ch. Andersena p.t.. „Słowik” w interpretacji Prorektora prof. dr hab. Andrzeja Borowego.

 

 

Kolejną baśń pt.”Brzydkie kaczątko” zaprezentowała p. Katarzyna Klimek, której towarzyszyły kaczki zgłoszone do I Lubelskiego Wyścigu Kaczek.

 

 

Co się jeszcze wydarzyło? Graliśmy w gry planszowe wśród których największym zainteresowaniem cieszyła się „Kolejka”, „Kocham Cię Polsko” oraz „Rancho”.

 

 

Ogród na tarasie biblioteki był naprawdę rozświetlony i wyglądał bardzo nastrojowo. W powietrzu unosił się duch Przyrodników, których ryciny i teksty pojawiły się w ramach projektu „Ścieżka Wielkich Przyrodników”.  

 

fot. Paweł Jusyn

 

Mamy nadzieję, że nikt nie przestraszył się odgłosami wymarłych zwierząt, które pojawiły się podczas prezentacji multimedialnej wyświetlanej przed Informatorium. Czy to jednak na pewno były odgłosy mamuta, tygrysa szablastozębnego i krowy morskiej? O tym będzie się można przekonać podczas kolejnych projektów w których będzie uczestniczył Oddział Informacji Naukowej.

 

 

tekst: P. Studzińska-Jaksim

 


« wstecz