Konferencja ma na celu:
– zintegrowanie społeczności akademickiej (zajmującej się w swoich badaniach różnymi działami pszczelarstwa) z pszczelarzami i przedsiębiorcami działającymi w zakresie pszczelarstwa;
– pokazanie iż „świat nauki pszczelarskiej” w Polsce cechuje się wysokim poziomem merytorycznym i jest otwarty na wspólne inicjatywy i wyzwania oraz rozwiązywanie problemów branży pszczelarskiej.
Podczas konferencji zostaną przedstawione kierunki i wyniki badań realizowanych w poszczególnych ośrodkach naukowych w całej Polsce i ich aplikacje, wdrożenia oraz udogodnienia, które mogą być przydatne w codziennej pracy pszczelarza.
Wymiernym aspektem planowanego przez nas wydarzenia będzie:
– nawiązanie kontaktów naukowiec – przedsiębiorca – pszczelarz;
– wdrożenie młodych naukowców, którzy dopiero rozpoczynają swoją naukową przygodę w zakresie pszczelarstwa, w branżę społeczno-gospodarczą, tak aby w przyszłości mogli zaangażować swoje potencjały badawcze we wspólne pomysły i projekty.
Podczas konferencji odbędzie się premiera książki pt. „Anatomia i fizjologia pszczoły miodnej” autorstwa dr hab. Anety Stracheckiej, prof. uczelni (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie) i Martyny Walerowicz (redaktor Wydawnictwa Pasieka). Książka otrzymała srebrny medal w międzynarodowym konkursie. Nagroda została ogłoszona na 47th Apimondia International Apicultural Congress w Turcji. Pozycja ta jest pierwszym, tak szczegółowym, zaktualizowanym opracowaniem anatomii pszczoły miodnej po 148 latach, po tym jak zrobił to wcześniej, studiujący na francuskiej Sorbonie, Michał Girdwoyń („Anatomia pszczół”). Książka dedykowana jest pszczelarzom, entomologom, naukowcom, studentom, uczniom i pasjonatom.
ul. Akademicka 13, 20-950 Lublin
NIP 712 010 37 75
REGON 000001896
ePUAP: /UP-Lublin/SkrytkaESP