23 marca 2022 r. został podpisany list intencyjny pomiędzy Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie, reprezentowanym przez JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie prof. dr. hab. Krzysztofa Kowalczyka a Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie, reprezentowanym przez Wicemarszałka Województwa Lubelskiego Zbigniewa Wojciechowskiego.

Porozumienie dotyczy leczenia zwierząt, które przybyły wraz z Uchodźcami z Ukrainy. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego jest współorganizatorem akcji wspierającej serwis lekarsko-weterynaryjny, dzięki czemu będzie on bezpłatny dla osób, które przybyły ze zwierzętami z Ukrainy po 24 lutego br.

Zobacz

Podczas konferencji prasowej o gotowości do świadczenia pomocy przez lekarzy weterynarii oraz doskonałym zapleczu medycznym w Klinikach Weterynaryjnych Uczelni mówiła dr hab. Iwona Puzio, prof. uczelni, Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Profesor Stanisław Winiarczyk, Kierownik Katedry Epizootiologii i Kliniki Chorób Zakaźnych podzielił się informacjami o prowadzonej zbiórce funduszy na leki oraz środki opatrunkowe dla przyjaciół ze Lwowa. Wydział Medycyny Weterynaryjnej od lat współpracuje z naukowcami z Narodowego Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii im. Stefana Grzyckiego we Lwowie.

Mgr inż. Jacek Sokołowski z Zakładu Animaloterapii i Zoopsychologii poinformował na konferencji o nowopowstałej Fundacji, która będzie dbała o poprawę dobrostanu zwierząt gospodarskich, tworząc środowiska, w których będą czuły się nieskrępowane i o pomocy dla zwierząt z terenów objętych wojną.

Fot. Maciej Niedziółka / DKiWA
TVP3 LUBLIN, "panorama Lubelska" z dn. 23.03.2022 r.
Zobacz
kurierlubelski.pl z dn. 23.03.2022 r.
Zobacz
eska.pl z dn. 23.03.2022 r.
Zobacz
radio.lublin.pl z dn. 23.03.2022 r. (wypowiedź Rektora Krzysztofa Kowalczyka)
Zobacz
centrum.fm z dn. 23.03.2022 r. (wypowiedź prof. Stanisława Winiarczyka)
Zobacz
rmf24.pl z dn. 23.03.2022 r.
Zobacz
radio.lublin.pl z dn. 23.03.2022 r.
lubelski.pl