Zapraszamy na kwietniowe webinaria z Clarviate
Znaczenie profili badaczy w Web of Science
Czwartek, 27 kwietnia 2023, godz. 10:00-11 :00 CET
Instytucje badawcze muszą sprawić, aby ich naukowcy byli bardziej widoczni i rozpoznawalni dzięki indywidualnym profilom publicznym, które przedstawiają sedno ich działalności. Ponadto, takie profile są przydatne do wypełniania wewnętrznych systemów informacyjnych zweryfikowanymi i zatwierdzonymi informacjami, niezależnie od tego, czy są to publikacje naukowe, cytowania, recenzje, czy prace redakcyjne w czasopismach.
Dołącz do tej sesji, aby dowiedzieć się wszystkiego o nowych profilach Web of Science Restarcie Profiles, które mogą:
– Zwiększyć widoczność Twojej uczelni
– Pomagać naukowcom w otrzymywaniu powiadomień, gdy ich prace są cytowane
– Pomóc naukowcom zostać zauważonym przez grantodawców i potencjalnych współpracowników
– Być zintegrowane z nowym Researcher API (API dla naukowców).
Web of Science i InCites w praktyce
Selekcja czasopism do Web of Science Core Collection
Wtorek, 25 kwietnia 2023, godz. 10:00-11:00 CET
Dowiedz się, jakie kryteria musi spełniać czasopismo, aby znaleźć się w bazie Web of Science Core Collection i w Journal Citation Reports. Zaprezentujemy Państwu także, dlaczego jednorazowe spełnienie kryteriów nie wystarczy, by utrzymać się w bazie.
InCites – Wprowadzenie do analiz i wskaźników
Środa, 26 kwietnia 2023, godz. 10:00-11:00 CET
Co liczy się w ocenie dorobku? Jak zbudować własny raport w oparciu o dorobek: uczelni, osoby, grupy autorów czy danego obszaru badawczego? Jakie wskaźniki są stosowane w analizach porównawczych? Na czym polega siła wskaźników znormalizowanych w analizach i raportach? Dołącz do sesji by zobaczyć jak przeprowadzić dogłębne analizy z wykorzystaniem narzędzia InCites Benchmarking & Analytics.
Pokażemy także miedzy innymi jak zidentyfikować nowe obszary tematyczne, badaczy i ekspertów, czy szukać funduszy na badania.
Przegląd czasopism i wydawców przy wykorzystaniu InCites
Piątek, 28 kwietnia 2022, godz. 10:00-11:00 CET
Zapoznaj się z dorobkiem danego wydawcy, zasięgiem tematyki, otwartym dostępem i wpływem. Jakie metryki pomogą w ocenie i analizie danego źródła. Jak różnią się poszczególni wydawcy i oferowane przez nich tytuły? Jaki udział ma nasza instytucja w portfolio danego czasopism/wydawcy?