Zakup analizatora składu mleka z konkursu MNiSW

Dział Nauki informuje, że prof. dr hab. Joanna Barłowska – pracownik Katedry Oceny Jakości i Przetwórstwa Produktów Zwierzęcych na Wydziale Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki – została laureatką konkursu na realizację inwestycji związanej z działalnością naukową. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Tytuł projektu: Analizator składu mleka i produktów mlecznych”.

Współautorkami wniosku są dr hab. Aneta Brodziak, prof. uczelni oraz prof dr hab. Jolanta Król.

W ramach projektu zostanie zakupiony aparat do analizy składu mleka surowego (krowiego, owczego, koziego, bawolego, klaczy) i płynnych produktów mlecznych, w tym mleka przetworzonego (pasteryzowanego, UHT itp.), śmietanki, serwatki płynnej oraz innych produktów mlecznych, tj. sery twarde i miękkie przy zastosowaniu przystawki do przygotowania tych produktów.

Sprzęt będzie wykorzystywany przez zespół naukowców Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, który współpracuje w tym zakresie z jednostkami badawczymi: Instytut Zootechniki PIB w Balicach, Uniwersytet Nauk o Zdrowiu w Kownie, Słowackiego Uniwersytetu Rolniczego w Nitrze, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

logo ministerstwa

Dziedzina nauki, której dotyczy przedmiot finansowania: Dziedzina nauk rolniczych.
Dyscyplina nauki, której dotyczy przedmiot finansowania: zootechnika i rybactwo.

Kwota ogółem przyznanych środków: 575 000,00 zł

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!