26 czerwca 2022r. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie gościł na XLIII Dniach Otwartych Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

Spotkaniu towarzyszyła prezentacja maszyn rolniczych, kiermasz roślin oraz wystawa zwierząt. Jednocześnie na polach doświadczalno-wdrożeniowych  działała Wyspa Innowacji, gdzie przedstawiano m.in. maszyny do uprawy bezorkowej i uproszczonej, maszyny do precyzyjnego siewu i nawożenia, działanie robota polowego Robotti, a także dyskutowano na temat wykorzystania teledetekcji. W trakcie uroczystości wręczono nagrody dla wyróżniających się rolników oraz gospodarstw, doceniono „bezpieczne gospodarstwo” oraz „rolnictwo ekologiczne”.

Z ramienia Uniwersytetu w wydarzeniu uczestniczył Prorektor ds. Kadr, prof. dr hab. Andrzej Marczuk.

Na stoisku promocyjnym UP w Lublinie proponowano kształcenie na ponad 50 kierunkach studiów, oraz studia podyplomowe. Przedstawicielki Biura Rekrutacji i Promocji Kształcenia oraz Działu Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego odpowiadały na pytania i dystrybuowały informatory. Dużym wsparciem merytorycznym była obecność dr hab. Małgorzaty Haliniarz, prof. Uczelni z Wydziału Agrobioinżynierii oraz dr Dariusza Wach z Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu.

Wydarzenie od lat cieszy się ogromną popularnością i jest przykładem tego, że Lubelszczyzna ma ogromny potencjał rolniczy.