21 października 2022r. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie uczestniczył w XI Targach Pracy i Edukacji. Innowacyjność firm- współpraca biznesu i nauki. Wydarzenie powstało z inicjatywy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Białej Podlaskiej, Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej.

Tematem przewodnim wydarzenia była innowacyjność firm, biznesu i nauki. Targi pracy i edukacji były doskonałym sposobem na zapoznanie się ofertą lokalnego rynku pracy, ofertą edukacyjną szkół i uczelni wyższych, a także możliwością wymiany doświadczeń. W czasie wydarzenia pracodawcy oraz reprezentanci szkolnictwa prezentowali swoje stoiska i zachęcali do zapoznania się z ciekawą ofertą. Wydarzeniu towarzyszyły liczne wykłady i prelekcje.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie reprezentowały dr Anna Jeżak – Zgórka z Centrum Transferu Technologii, oraz mgr inż. Monika Zając z Biura Rekrutacji i Promocji Kształcenia. Centrum Transferu Technologii inicjuje współpracę ze środowiskiem biznesowym, a także wspiera działania zmierzające do współpracy nauki z biznesem poprzez np. tworzenie oferty technologicznej jednostek UP w Lublinie. Biuro Rekrutacji i Promocji Kształcenia promuje ofertę edukacyjną Uniwersytetu.

Wydarzeniu towarzyszyły liczne atrakcje np. pokaz pierwszej pomocy w nagłych wypadkach w miejscu pracy, prezentacja Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białej Podlaskiej, oraz lekcja makijażu.